Nazilli Belediyespor Sezonu Kapatıyor

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta beklentilerin altında kalan ve hayal kırıklığı yaratan bir performans sergileyen Nazilli Belediyespor, bu kötü sezonu artık geride bırakmak istiyor. Aydın temsilcisi sezonun son maçına gelirken ciddi bir moral bozukluğu içerisinde ve bu durumun telafisi de ne yazık ki yok. Ligin 38’inci ve son haftasında Şanlıurfaspor deplasmanına gidecek olan Siyah Beyazlı ekip bu müsabakadan galibiyetle ayrılmayı hedefliyor.

Yakışmayan Performans

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’tan bir üst lige yükselmeyi hedefleyen takımlar arasında yer alan Nazilli Belediyespor bu hedefinin çok ama çok uzağında kaldı ve kendisine gönül veren taraftarlarını büyük bir hayal kırıklığına uğrattı.

Aydın temsilcisi kazanabileceği pek çok maçta oyuncularının formsuzlukları nedeniyle puanları bırakırken yönetimsel sıkıntılar ve teknik problemler de takımın sezon başından bu yana peşini bırakmadı.

Siyah Beyazlı takımın bu durumu ne yazık ki bu sezon boyunca hep bir hayal kırıklığıyla anılmasına neden oldu. Kendisiyle aynı durumda olan Tarsus İdman Yurdu’nun alıp başını gittiği bir sezonda Nazilli Belediyespor ligi küme düşme hattına yakın bir yerde bitirmek zorunda kalacak.

Bununla birlikte sezonun tamamlanacağı 38’inci haftada Şanlıurfaspor’a konuk olan Naz-Naz bu müsabakadan galibiyetle ayrılarak en azından finali iyi yapmış olmak istiyor. Siyah Beyazlı ekip bu maç öncesi 45 puanla 12’inci sırada yer alırken, Şanlıurfaspor da 46 puanla 11’inci sırada oturuyor.

Hedefi olmayan iki takımın karşı karşıya geleceği ve sezonu kapatacağı müsabaka 7 Mayıs Cumartesi günü saat 15’te başlayacak.

Sezonun ilk yarısında Aydın’da karşı karşıya gelen iki takımın müsabakası ev sahibi ekibin 1-0’lık üstünlüğüyle sona ermişti.

Yeniden Yapılanma

Türk futbolunda pek çok kulübün olduğu gibi Nazilli Belediyespor’un da çıkmaz bir döngüye yaklaştığını dile getirmek yanlış olmaz. Aydın temsilcisi bu sezon bir üst lige yükselebilmek adına kurduğu kadrodan kaynaklı çok büyük bir hayal kırıklığına uğradı ve bu durum takımın gelecek sezona nasıl bir yapılanmayla gireceğine dair merakın artmasına yol açtı.

Nitekim Aydın’ın yerel basın sitelerinde yer alan haberlerde Aydın temsilcisinin gelecek sezona başka bir yapılanmayla gireceği iddia ediliyor. Hâl böyle olunca da kulübü yine maddi bir külfet bekliyor olacak.

Bu bağlamda artık son kurşunlarını atacak olan Naz-Naz, gelecek sezonda da istediği başarılara ulaşamazsa camiasını kendisine küstürebilir. Bu sezon yaşanan başarısızlıkların anlaşılması çok güç değil zira hepsi deyim yerindeyse deve dişi gibi sorunlar olan pek çok sorun yaşandı.

Ancak gelecek sezon bu sorunların kendini tekrar etmesi de büyük bir problem yaratabilir. Aydınlı taraftarlar artık başarı bekliyorlar ve takım bu kadar ciddi bir bütçeyle kurulurken bu beklentinin oluşması da oldukça normal.

Bakalım gelecek sezon Naz-Naz adına neleri gösterecek?