Nazilli Belediyespor Kapanışı Kötü Yaptı

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta hayal kırıklığı yaratan bir performans sergileyen Nazilli Belediyespor, sezonun son maçında da istenilen sonucu almayı başaramadı. Siyah Beyazlı ekip sezonun son maçında konuk olduğu Şanlıurfaspor karşısında beklentilerin çok altında kalan bir performans sergiledi ve sahadan 3-1 mağlup ayrıldı. Sezonun genel özeti olarak değerlendirilebilecek bir performans sergileyerek taraftarını hayal kırıklığına uğratmaktan kurtulamayan Aydın temsilcisi ligi de kötü bir sıralamada kapatmış oldu.

Genelin Özeti

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta beklentilerin çok altında kalan bir performans sergileyen Nazilli Belediyespor, kapanış maçında da taraftarlarını üzmekten kurtulamadı.

Siyah Beyazlı takım ligin son maçında bu maçtan önce 1 sıra altında yer alan Şanlıurfaspor’a konuk oldu. Urfa temsilcisi karşısında gösterilen performanssa sanki ev sahibi ekip ligin lideriymişçesine kadar kötüydü.

İstediği hiçbir şeyi sahada ortaya koyamayan Naz-Naz ister istemez sonucu da kendi lehine çevirmeyi başaramadı. Sahadan 3-1’lik mağlubiyetle ayrılan Aydın temsilcisi sezonu 45 puanla kapatmak zorunda kaldı.

Sezon başında ligde şampiyonluğu hedefleyen takımlardan biri olan Nazilli Belediyespor ligi 13’üncü sırada tamamlayarak hayal kırıklığının ne kadar büyük olduğunu sıralamada da gösterdi. Urfa temsilcisi ise puanını 46’ya yükseltti ve 11’inci sırada sezonu tamamladı.

Tüm bir sezon boyunca kendisinden beklenenleri hiç umursamazmışçasına bir performans ortaya koyan Nazilli temsilcisi adına bu maç da tam olarak sezonun bir özeti gibiydi.

Büyük Bütçe Kötü Sonuç

Öte yandan Aydın temsilcisiyle alakalı olarak konuşulması gereken pek çok konu olduğu kesin. Siyah Beyazlı takım bu kadar büyük bir bütçeyle sezona başladıktan sonra bütçenin ne kadar kötü kullanılabileceği konusunda net bir ders vermiş oldu.

Pek çok kez teknik direktör değişikliğine giden Naz-Naz’da sezonun genel kırılma anlarından birisi de hem yönetimin hem de o dönemin teknik ekibinin Play-Off yerine direkt yükselmeyi tercih edeceklerini açıklamaları oldu.

Bu açıklamalardan oyuncular da ister istemez etkilendi ve takımın gidişatı her geçen gün kötüleşti. Bir dönem Play-Off potasına girmesi oldukça muhtemel gözüken Aydın temsilcisi, sezonu küme düşme hattına çok daha yakın tamamladı.

Ligde yer alan takımlara ve kurdukları bütçelere bakıldığı zaman Nazilli Belediyespor’un çok daha üst sıralarda yer alması gerekiyordu. Nitekim Pendikspor en yakın rakibi Amed SK’ya tam 20 puan fark atarak sezonu lider tamamlarken bu bağlamda ne kadar kaliteli bir takım olduğunu gösterdi.

Aydın temsilcisi de tam olarak bu performansı sergileyebilecek kapasiteye sahipti. Ancak kaynakların yanlış kullanımı, teknik direktör tercihinde yapılan hatalar takımı bu noktaya getirdi. Aynı dönemde teknik direktör değişikliğine giden Tarsus İdman Yurdu sezonu 5’inci sırada tamamlarken Nazilli Belediyespor bu noktada geriye gitmekten kurtulamadı.

Siyah Beyazlı takımın bu sezondan çıkaracağı çok şey var.