Nazilli Belediyespor Kadın Futbol Takımı Denizli Kaplanlarspor’u Zorlanmadan Geçti

Futbol; uzun yıllardan bu yana erkek sporu olarak gösteriliyor. Kadınlar için futbolun pek uygun olmadığı dile getiriliyor. Ancak, Türk kadınları; her konuda olduğu gibi futbolda da yetenekli olduklarını gösteriyorlar.

Ülkemizde çok sayıda kadın futbol takımı bulunuyor. Onlardan birisi de Nazilli Kadın Futbol Takımı! Futbolu çok seven Aydın halkı; erkekler Süper Lig’inde temsil edilmemekten dolayı bir hayli rahatsız! Ancak, Nazilli Kadın Futbol Takımı; Aydın halkının makus talihini değiştirebilir. Gelin, bu takımın son maçındaki performansına bir göz atalım!

Nazilli Belediyespor Bir Diğer Ege Temsilcisini Rahat Yendi

Nazilli Belediyespor

Nazilli Belediyespor Kadın Futbol Takımı; 3. Lig F Grubu’nda yer alıyor. Altıncı hafta mücadelesinde bir diğer Ege ekibi Denizli Kaplanlarspor ile karşılaşan Nazilli Belediyespor’un bu maçı rahat bir şekilde kazanması bekleniyordu. Pınarbaşı Aydın Toscalı Stadı’nda oynanan maçı birçok kişi izledi.

Futbolunu her geçen gün geliştiren Nazilli Belediyespor Kadın Futbol Takımı’nın oyuncuları; rakiplerine şans tanımadılar. Maçın başlamasıyla beraber saha ve seyirci avantajlarını da en iyi şekilde kullanarak eşsiz bir performans gösterdiler.

Siyah beyazlı takım; üstün olduğunu ilk dakikadan itibaren belli etti. Nazilli Belediyespor; henüz birinci dakikada Gamze Deveci’nin direkten dönen şutuyla rakip kale önünde etkili oldu. Ataklarına aralıksız bir şekilde devam eden Nazilli Belediyespor; aradığı golü bulamadı. Siyah beyazlı takımın oyuncuları; soyunma odasına golsüz beraberlikle gittiler.

Nazilli Belediyespor’un bu maçtaki olası bir puan kaybına kesinlikle tahammülü yoktu. Denizli Kaplanlarspor oyuncusu Ceyda ikinci yarıda çift sarıdan kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı. Nazilli; rakibinin 10 kişi kalmasını en iyi şekilde değerlendirdi. Dakikalar 70’i gösteriyordu. Gamze Deveci ceza sahası içerisinde müdahaleye maruz kaldı. Maçın hakemi tereddütsüz bir şekilde penaltı noktasını gösterdi. Topun başına geçen Sinem Çolakkol takımını 1-0 öne geçiren gole imzasını attı.

Nazilli takımının durmaya niyeti yoktu. Maçın en etkili ismi olarak dikkat çeken Gamze Deveci; 80. dakikada klasına yakışır bir vuruşla takımını 2-0 öne geçirdi. Genç yıldızın bu maçta yapacakları henüz bitmemişti. Dakikalar bu defa 90’ı gösteriyordu. Gamze Deveci; 25 metreden harika bir vuruş yaparak skoru 3-0’a getirdi.

Sonuç olarak, Nazilli Belediyespor; Gamze Deveci’nin yıldızlaştığı ve takım olarak harika bir performans ortaya koydukları bu maçı 3-0 gibi net bir skorla kazanmasını bildi.

Nazilli Belediyespor Ligde Ne Durumda?

Nazilli; daha önce de ifade ettiğimiz gibi Kadınlar 3. Ligi’nde mücadele ediyor. F Grubu’nda yer alan siyah beyazlı takım; güncel tarih itibariyle üçüncü sırada bulunuyor.

Nazilli; bu sezon toplam altı maça çıktı. Bu maçların üçünü kazanırken üç maçtan da yenilgi ile ayrıldı. 12 gol atarken kalesinde 10 gol gördü.