Nazilli Belediyespor İzmir’de Moral Arıyor

Bu sezonun ikinci yarısında istediği sonuçları alamayan ve TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde ağır hasar yaşayan Nazilli Belediyespor, kötü gidişatın önüne geçmek istiyor. İkinci yarıda oynadığı hiçbir lig maçından galibiyetle ayrılamayan Naz-Naz, bu kötü seriyi kırmak ve yükselişe geçmek niyetinde ancak rakip hiç de kolay değil. Aydın temsilcisi, 25’inci hafta müsabakasında lig 2’incisi Bucaspor 1928 takımına konuk oluyor.

Naz-Naz’ın Dramı

Sezon başından bu yana hem geceyi hem de gündüzü yaşayan Nazilli Belediyespor, TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde son haftalarda hiç iyi bir performans gösteremedi. Ligde oynadığı 3 maçta 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet alan Aydın temsilcisi, toplam 7 puan kaybetti ve Play-Off potasının da dışında kaldı.

Sezon başından bu yana direkt olarak yükselebilmeyi tercih edeceklerini belirten Nazilli Belediyespor yöneticileri, buna rağmen gidişattan pek de memnun sayılmaz. Ligin 13 ve 14’üncü sıralarında yer alan Pazarspor ve Zonguldak Kömürspor’a kaybedilen puanlar hedef ne olursa olsun kabul edilebilir değil.

Naz-Naz eğer taraftarlarını memnun ve mutlu etmek istiyorsa artık yükselişe geçmeyi hedeflemeli. Ancak bu hedef doğrultusunda çıkılacak ilk maçta da Aydın temsilcisini oldukça zorlu bir randevu bekliyor. Nazilli Belediyespor ligin 25’inci haftasında 2’inci sırada yer alan Bucaspor 1928’e konuk oluyor. 9 maçlık bir yenilmezlik serisi yakalamayı başaran İzmir temsilcisinin bu dikkat çeken serisi, Kırşehir Belediyespor karşısında oynanan maçta alınan sürpriz mağlubiyetle birlikte bozulmuştu.

Sonuç olarak bakıldığında her ikisinin de kendi hedefleri doğrultusunda hem morale hem de 3 puana ihtiyacı bulunan 2 takımın mücadelesi 12 Şubat 2022 tarihinde oynanacak. Aynı zamanda 25’inci haftanın açılışı yapılacak bu mücadele öncesi Nazilli Belediyespor 29 puanla 8’inci sırada, Bucaspor 1928 ise 34 puanla 2’inci sırada bulunuyor.

İki takım arasında sezonun ilk yarısında Nazilli’de oynanan maç Naz-Naz’ın tek gollü galibiyetiyle sona ermişti.

Hedefsizlik

Nazilli Belediyespor adına bu sezonun en net kırılma noktaları yöneticilerin ve teknik ekibin sezon hedeflerine yönelik olarak yaptığı açıklamalar oldu. İçerik olarak bakıldığında bu açıklamalara hak vermemek mümkün değil. TFF 2.Lig düzeyinde direkt olarak yükselemedikten sonra her takım için bir üst lige çıkma şansı yarı yarıya orandan daha da fazla azalıyor.

Ancak en nihayetinde her sezon Play-Offlardan takımlar yükseliyor. Nazilli Belediyespor’un bu konudaki kendine güvensizliği takımı sezon içerisinde zihinsel anlamda hedefsiz bıraktı. Zira basına yansıyan haberler herkes tarafından erişilebilir ve oyuncular da bu açıklamalardan haberdarlar.

Naz-Naz, sezonun ikinci yarısına hiç ama hiç iyi bir giriş yapamadı. Takımın Play-Off ihtimalini bu kadar geri çeviriyor olması belki de bir yönetim hatası olarak algılanabilir. Zira bu hedefsizlik takımın rekabetçi tarafının törpülenmesine ve kötü sonuçların gelmesine neden olarak taraftarları da moralsizliğe itti.