Nazilli Belediyespor İkinci Yarıya Hazır

Nazilli Belediyespor, Aydın’ın en başarılı takımlarından birisi olarak mücadele etmeye devam ettiği TFF 2.Lig Beyaz Grup’taki mücadelesinin ikinci devresine artık hazır. Ligin son 5 haftasında oynadığı maçlarda aldığı 3 galibiyet ve 2 beraberlikle birlikte 11 puan toplayarak form yakaladığını gösteren Aydın temsilcisi, devrenin ikinci yarısında oynayacağı ilk maçta ligin dişli temsilcilerinden Kırklarelispor’u kendi sahasında konuk edecek. Pendikspor’un en yakın rakibine 11 puan fark atarak liderlik koltuğunda çok ciddi bir avantaj yakaladığı 2.Lig Beyaz Grup’ta Nazilli Belediyespor’un bildiği gerçek ise matematiksel olarak şans var olduğu müddetçe şampiyonluk şansının da var olduğu.

Nazilli Belediyespor Form Yakalamıştı

2021/2022 sezonunda TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Nazilli Belediyespor, uzun bir süre form tutturmakta zorlanmıştı. Aydın temsilcisi, ligin ilk haftalarında iyi bir giriş yapsa da peşinden gelen seri beraberlikler ve puan kaybı serileri Nazilli Belediyespor’u bir dönem 10’uncu sıraya kadar geriletti.

Bununla birlikte tekrar toparlanmayı bilen ve rakiplerinin hata yaptığı haftalarda aldığı galibiyetlerle birlikte tekrar üst sıralara tırmanmayı başaran Nazilli Belediyespor, son 5 haftada vites yükselterek 11 puan topladı ve ilk devreyi de 2’inci Amed SK’nın 1 puan gerisinde 3’üncü olarak tamamlamayı başardı.

Oldukça iddialı bir kadrosu olan ancak takım uyumunu sağlamak konusunda uzun bir süre zorlanan Nazilli Belediyespor, ligin ikinci yarısında son 5 haftada yakaladığı formunu devam ettirmek ve Kırklarelispor’u ağırlayacağı maçta sahadan 3 puanla ayrılarak iyi bir başlangıç yapmak istiyor.

Kendi taraftarı önünde ağırlayacağı Kırklarelispor karşısında dış sahada 3-1’lik galibiyetle sahadan galip olarak ayrılan Nazilli Belediyespor, taraftarına da güzel bir hediye vermek istiyor.

Ligin dişli ekiplerinden Kırklarelispor karşısında oynanacak maç, 16 Ocak 2022 Pazar günü saat 13’te başlayacak.

Nazilli Belediyespor Ekstra Puan Kayıpları Yaşadı

Türkiye’de her ne kadar Süper Lig en üst seviye lig olsa da alt liglerdeki mücadele ve bilinmezlik, ilgilisi olan futbolseverin her zaman daha çok dikkatini çekebilir düzeyde oluyor.

Bu sezon hem TFF 1.Lig’de hem de 2.Lig’in Kırmızı ve Beyaz gruplarında oldukça ilginç tablolar ve sonuçlar ortaya çıktı.

Bu sonuçlardan mustarip olan takımlardan birisi de kuşkusuz Nazilli Belediyespor olarak gösterilebilir. TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta Amed SK, Akhisar Belediyespor, Zonguldak Kömürspor ve Uşak Spor karşısında sahadan mağlup ayrılarak ilk devreyi 4 mağlubiyetle kapatan Nazilli Belediyespor’da en azından Amed SK maçı dışında diğer maçların tamamında puan veya puanların hesap edildiğini tahmin etmek zor değil.

4-0 mağlup olunan Akhisar Belediyespor ilk devreyi 13’üncü sırada, 1-0 mağlup olunan Zonguldak Kömürspor 14’üncü sırada kapattı ve bu durum bu takımların Nazilli Belediyespor seviyesinde olmadığını da kanıtlayacak bir göstergeydi.

Amed SK, ligin en güçlü takımlarından birisi ve ikinci devrede Nazilli’de oynanacak maçta tekrar Nazilli Belediyespor’a problemler çıkarabilir. Uşak Spor ise Nazilli Belediyespor’u mağlup ettiğinde 15’inciydi ancak yakaladığı seriyle birlikte ilk devreyi 7’inci sırada kapatmayı başarmıştı.