Nazilli Belediyespor İçin Tek Yol 12 Puan

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta 2021–2022 Sezonu’nun bitimine 4 maç kalmışken Aydın temsilcimiz Nazilli Belediyespor, imkansız gözüken görevi son ana kadar zorlayacak.

Bilindiği gibi TFF 2. Lig formatı gereği Beyaz Grup ve Kırmızı Grup’taki ekipler, Spor Toto 1. Lig’e çıkmak için play off maçları oynuyorlar.

Her iki ligin lider takımının direkt olarak bir üst lige çıktığı senaryoda, TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta ve TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta sezonu lider olarak bitirecek ekipler neredeyse kesinleşti. Buna göre TFF 2. Lig Kırmızı Grup lideri Sakaryaspor ve TFF 2. Lig Beyaz Grup lideri Pendikspor, önümüzdeki sezon taraftarlarına Spor Toto 1. Lig heyecanı yaşatacaklar.

Buna karşın her iki grupta da play off potası tamamıyla ortaya çıkmış değil. Nazilli Belediyespor’un da yer aldığı TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta ikinci Isparta 32 Spor ile 10’uncu Nazilli Belediyespor arasında bile sadece 7 puan fark var. Bu da son haftaya kadar Aydın temsilcimizin umudun peşinden gideceğini gösteriyor.

Nazilli Belediyespor’un Önündeki Takımlar

Nazilli Belediyespor

Birincinin direkt olarak Spor Toto 1. Lig’e yükseldiği TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta play off maçları için ortada 4 bilet var. Bu 4 biletin sahibi olacak takımların, sezon bittiğinde ilk 5 sırada yer almaları gerekiyor.

Hal böyle olunca Nazilli Belediyespor için hedef en azından 5’inci olup bu potada kendine yer bulabilmek. Ancak elbette play off bileti için tek talip Nazilli Belediyespor değil.

Takımımızın önünde bu bileti almak için uğraşacak olan 8 takım daha var. Bu takımlar arasında en üstte bulunan Isparta 32 Spor’un 48 puanı olduğunu söylemişti.

An itibariyle play off sınırında bulunan Tarsus İdman Yurdu ekibinin ise 46 puanı var.

Play off dışında olan fakat Aydın temsilcimizin önündeki 4 takımdan 24 Erzincanspor ve Ankara Demirspor 45’er, Kırklarelispor ve Karacabey Belediyespor ise 44’er puandalar.

Buradan baktığımızda gerçekçi konuşmak gerekirse Nazilli Belediyespor’un play off bileti alması neredeyse imkansıza yakın. Fakat yine de bu oyun mucizeler oyunu ve kalan haftalarda alınacak sonuçlarla bir mucize beklemek de futbolun doğasında var.

4 Maçta 12 Puan İşi Değiştirebilir

Yukarıda bahsettiğimiz mucizenin gerçekleşmesi için ilk şart elbette Aydın temsilcimizin TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta kalan 4 haftanın 4’ünde de sahadan galip ayrılması.

Eğer bu gerçekleşirse alınacak 12 puan temsilcimiz için bir şans doğurabilir. Çünkü bu 4 maçtan 2’si doğrudan rakibimiz olan Ankara Demirspor ve Karacabey Belediyespor’a karşı olacak.

17 Nisan 2022 ve 1 Mayıs 2022 tarihleri arasında oynanacak bu kritik maçların arasında ise, banko favori olarak çıkacağımız bir Eskişehirspor maçı var.

O maçtan kağıt üzerinde kolay bir 3 puan bekleyen Nazilli Belediyespor, son haftada ise TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta ne düşmeyle ne çıkmayla ilgisi olmayan Şanlıurfaspor deplasmanında olacak.

Sözün özü, temsilcimizin kaderini Ankara Demirspor ve Karacabey Belediyespor maçları çizecek. 4 maçtaki 12 puandan sonra ise sıra diğerlerinin puan kaybetmesini beklemeye geçecek…