Nazilli Belediyespor Eskişehir’e Bileniyor

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta son haftalara play off umutlarını taşımak isteyen Nazilli Belediyespor, ligden düşmesi geçtiğimiz haftalarda kesinleşen Eskişehirspor’a konuk oluyor.

Teknik direktörü Suat Kaya önderliğinde bu sezonu felaket geçiren ve an itibariyle hiçbir iddiası bulunmayan Eskişehirspor karşısında Nazilli Belediyespor’un rahat bir galibiyet alması bekleniyor.

Takımımız Eskişehirspor’u geçip, rakiplerinin de puan kaybetmesini bekleyerek Spor Toto 1. Lig için play off şansını son saniyelere kadar taşımak istiyor.

Nazilli Belediyespor Rakibine Üstün

nazilli belediyespor

Ülke futbolunda özellikle geçmiş dönemlerde kazandığı başarılarla çok saygın bir konum elde eden rakibimiz Eskişehirspor, buna karşın tarihsel süreçte Aydın temsilcimiz Nazilli Belediyespor’a üstünlük kurmayı başaramadı.

İki takım çoğunlukla TFF 2. Lig seviyesinde olmak üzere birbirleriyle defalarca karşı karşıya geldiler. Toplam 13 maç yapan Aydın ve Eskişehir temsilcileri arasında, bu 13 maçta daha fazla mutlu olan ekip Nazilli Belediyespor oldu.

Nazilli Belediyespor, 13 karşılaşmada alınan toplam sonuçlara bakıldığında rakibini adeta sürklase etti. Zira bu maçlarda Aydın temsilcimiz, tam 7 kez sahadan galibiyetle ayrılmayı başardı. Eskişehirspor gibi mazisi olan bir takıma karşı bu kadar üstünlük kurulması elbette Nazilli temsilcimizin de ne kadar ciddi bir takım olduğunu gösterdi.

Aldığı galibiyetlerin 5’ini kendi evinde kazanan Nazilli temsilcisi takımımız, buna karşın Eskişehir deplasmanından da 2 kez mutlu şekilde döndü. Eskişehirspor ile Eskişehir’de oynanan maçlarda mutlak bir denge olduğu da göze çarpıyordu. Zira bu maçlarda 2 kez galip gelen Nazilli Belediyespor, 2 kez rakibine mağlup oldu ve 2 kez de sahadan beraberlikle ayrıldı.

Hal böyleyken bu hafta oynanacak maçın, Eskişehir’deki dengeli dağılımı bitireceği kesin. Nazilli takımımızın isteği elbette bu dengeyi, kendi galibiyet potası içine +1 daha koyup öyle bozmak.

İki takım arasında oynanan son 5 maça baktığımızda, Nazilli’nin maç öncesi banko favori olduğunu da görebiliyoruz. Zira son 5 maçta Eskişehirspor, Aydın temsilcimizi sadece 1 kez mağlup edebildi. O maç da TFF 2. Lig 2003 – 2004 Sezonu’nda Eskişehir’de oynanmıştı. Yani kırmızı siyahlı ekip, takımımızı en son yaklaşık 20 yıl önce yenmişti.

Bu süreçte hanesine 2 galibiyet yazıdıran Nazilli, son karşılaşmada ise TFF 2. Lig 17’nci haftada bu sezon rakibiyle 0 – 0 berabere kalmıştı.

Eskişehirspor Nazilli Belediyespor Maçı Nerede Ne Zaman Oynanacak

Eskişehirspor ile Nazilli Belediyespor’un galibiyet için karşı karşıya gelecekleri TFF 2. Lig Beyaz Grup 2021 – 2022 Sezonu 36’ncı hafta mücadelesi, takvimler 24 Nisan 2022 Pazar gününü (yarın) gösterdiğinde oynayacak.

Yeni Eskişehir Stadyumu’nda saat 15:00’ı gösterdiğinde başlayacak bu maçta, Eskişehir taraftarının yoğun ilgisi beklenmiyor.

Teknik direktör Suat Kaya ile küme düşülmesinin ardından ateşli atmosferiyle bildiğimiz Yeni Eskişehir Stadyumu hepten boşalmış görünüyor. İki takım arasındaki maçta görev yapacak hakemler Alim Kandremir, Harun Terin, Azad İlhan ve Uğurcan Gökler’in bu karşılaşmada yoğun bir atmosferle karşılaşmaları beklenmiyor.

Böyle bir ortamda Aydın takımımızın şehre 3 puanla dönmesine kesin gözüyle bakılıyor!