Milan Lucas Torreira’yı Kadrosuna Katmak İstiyor

Bu sezon sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ da sergilediği performansı ile takımın vazgeçilmez isimlerinden birisi olan 27 yasındaki Uruguay’ lı ön libero Lucas Torreira için İtalyan devi Milan devreye girmiş durumda.

Kısa sürede sarı kırmızılı taraftarında sevdiği isimlerden birisi olan Lucas Torreira Galatasaray ‘ da adeta yeniden doğdu.

Sarı kırmızılı forma ile bu sezon süper lig de harika bir performans sergileyen 27 yasındaki oyuncu Lucas Torreira için transfer haberleri de gelmeye başladı.

Lucas Torreira için birçok takımın sarı kırmızılı takım ile temasa geçerek oyuncu hakkında bilgi aldığı biliniyor.

Transfer haberleri arasında İtalyan ekibi Milan en ciddi teklifi ve teması sağlayan takım oldular. Lucas Torreira’ yı kadrosuna katmayı çok isteyen Milan tecrübeli oyuncu için rakam bile belirlediler.

Rakamlara kadar geçilen transfer söylentisinde sarı kırmızılı takımın taraftarının bu haberler çok sinirlendiğini teknik heyetin özellikle Okan Buruk ‘un bu transfere izin vermemesi kesin gibi.

İtalyan ekibi Milan Lucas Torreira transferi için 10 Milyon Euro gibi bir bütçe ayırsa da Uruguaylı oyuncunun güncel piyasa değeri zaten 15 Milyon Euro üzerinde. Bu komik rakam ile transfer de başarılı olmaları bir hayli zor gibi görünüyor.

MİLAN TRANSFERDE İSTEKLİ AMA GALATASARAY BIRAKMAZ

Sarı kırmızılı takımın 27 yasındaki oyuncusu Lucas Torreira için transfer teklifine hazırlanan İtalyan ekibi Milan komik bir rakam ile Galatasaray ‘ın kapısına gelecek gibiler.

İtalyan ekibi Milan Lucas Torreira için 10 Milyon Euro gibi bir bonservis bedeli ile transferi tamamlamak isteseler de çok hayali bir rakam olarak görünüyor.

Galatasaray ‘In en az 15 Milyon Euro bonservis bedeli beklediği oyuncunun satışına da çok sıcak bakmıyorlar.

Milan ne kadar da ısrarcı olursa olsun bu transferin bu sezon sonun da gerçekleşmesi bir hayli zor olacak. Gelecek sezon da şampiyonlar ligine katılması halinde kadroda olması gereken isimlerden birisi olmuş durumda.

27 yasındaki orta saha oyuncusu Lucas Torreira kariyerinde İtalya’da daha önce Fiorentina, Sampdoria ve Pescara takımlarında da oynamıştı.

LUCAS TORREİRA SARI KIRMIZI FORMA İLE BU SEZON NELER YAPTI?

27 yasındaki orta saha oyuncusu Lucas Torreira bu sezon sarı kırmızılı forma ile süper lig de 25 lig maçında süre alarak takımın vaz geçilmez isimlerinden birisi oldu.

Gol veya asist sevinci yaşamasa da orta alanda ki enerjisi ve rakip yarı sahada kuvvetli sevgileri ile ön alan presinde takımın en önemli isimlerinden oluyor. Savunma yönü çok güçlü olan Lucas Torreira hücumda gerekirse gol veya asistte yapmasına zaten gerek yok.

Kadro da yerine alternatif bir isim bulması çok zor olan Lucas Torreira daha önce Felipe Melo ‘nun performansı ve oyun stili olarak bir birlerine çok benzemeleri nedeni ile taraftarın sevgilisi oldu.