Mahsum Korkmaz Gümüş Madalyanın Sahibi Oldu

İstanbul’da gerçekleştirilen şampiyonada Milli Takım sporcusu Mahsum Korkmaz, takım halinde gümüş madalyanın sahibi oldu.

25. Balkan Salon Atletizm Şampiyonası’İstanbul’da gerçekleştirilirken Milli Takım sporcusu Aydınlı Mahsum Korkmaz, 4×400 metre bayrak takımında yer aldı ve takım halinde ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Aydın’ın Milli Atleti Mahsum Korkmaz başarılarına bir yenisini daha ekledi. Uluslararası müsabakalarda elde ettiği dereceler ile göğsümüzü kabartmaya devam eden milli atlet, İstanbul’da gerçekleştirilen ve tam 23 ülkeden sporcuların katılım gösterdiği 25. Balkan Salon Atletizm Şampiyonası’nda 4*400 metre bayrak takımında yer aldı. Takımı ile birlikte Aydın’lı milli atlet Mahsum Korkmaz yarışmada ikinciliği kazanarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Türk bayraklı formayı gururla taşıyan ve başarı ile formasını terleten Mahsum Korkmaz yakaladığı bu başarı ilespor camiasının da büyük beğeni topladı.

Başarılı Atlet Mahsum Korkmaz’ın antrenörlüğünü üstlenen ve aynı zamanda da kendisinin ağabeyi olan Sinan Korkmaz yaptığı açıklamada “başarıların elde edilmesinde büyük katkıları bulunan Türkiye Atletizm Federasyonu, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile sporcumuzun kulübü Fenerbahçe’ye teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Geçmişte de Göğsümüzü Kabartmıştı

Aydınlı milli sporcu Mahsum Korkmaz, başarılı dereceleriyle daha önce de ay yıldızlı bayrağı göklere taşımıştı. Mahsum hem Balkan Şampiyonası hem de Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etme başarısını göstermişti.

Sırbistan’ın Krusevac kentinde gerçekleştirilen Balkan Yıldızlar Atletizm Şampiyonasında Aydın’ın milli gururu olan Mahsum Korkmaz, 400 metrede 47.65 sn. derece elde etmiş ve bu derece ile şampiyon olarak Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmişti. Aydınlı Kormaz ayrıca 4x100m. bayrak yarışında 41.74 sn. derece ile Milli Takım adına rekor da kırmıştı.

Gürcistan’ın Tiflis kentinde gerçekleştirilen Avrupa Yıldızlar Atletim Şampiyonası’nda ise milli sporcu Mahsum Korkmaz yine büyük bir başarı elde etmiş ve 400m. yarışında 47.69 koşarak bronz madalyayı almaya hak kazanmıştı.

Avrupa’da 3’ülük elde eden ve Balkan Şampiyonu olan milli sporcu Mahsum Korkmaz ve Milli Takım Antrenörü Sinan Korkmaz bu başarılardan sonra Aydın’a döner dönmez ilk iş olarak dönemin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker’i ziyaret etmiş ve büyük tebrikler almıştı.