Kuşadasıspor ve Kızılcabölükspor Takımlarının Maçları Ertelendi

Türkiye genelindeki olumsuz hava şartları can sıkıyor. Birçok şehirde insanların kar yüzünden yollarda kaldığı biliniyor. Olumsuz hava koşulları; futbol başta olmak üzere birçok spor kategorisini de etkiledi. Süper Lig ve TFF 1.Lig; geçtiğimiz hafta oynanan maçların ardından tatile girmişti.

Bu yüzden, Ocak ayının son haftasında Süper Lig’de ve TFF 1.Lig’de maç olmayacağını söyleyebiliriz. Ancak, diğer ligler için böyle bir durum söz konusu değil!

3. Lig 2. Grup’ta mücadele eden Kuşadasıspor ve Kızılcabölükspor’un da maçları bulunuyordu. Birçok futbolsever; bu maçların sonucunu merak ediyordu. Ancak, Türkiye Futbol Federasyonu; doğru bir karar alarak olumsuz hava şartlarından dolayı TFF 3. Lig 2. Grup maçlarının ertelendiğini açıkladı. Gelin, bu kararın detaylarına yakından bakalım!

Maçlar Ne Zaman Oynanacaktı?

Bu haftanın maçları 29 Ocak 2022 Cumartesi gününün programında yer alıyordu. TFF; Türkiye genelinde devam eden olumsuz hava şartları, elverişsiz saha koşulları ve ulaşımda yaşanması muhtemel sorunları dikkate alarak 22. hafta mücadelelerinin ertelendiğini açıkladı.

22. haftanın ardından 23. hafta maçlarının da 6 Şubat 2022 tarihinde oynanması planlanıyordu. TFF; hafta içi oynanacak 23. hafta mücadelelerini de düşünerek takımların hafta sonu herhangi bir zorluk yaşamaması adına 22. hafta maçlarını ertelemeyi tercih etti.

TFF 3. Lig 2. Grup 22. hafta mücadelelerinin ne zaman oynanacağı henüz belli olmadı. TFF; yakın zamanda ertelenen maçlarla ilgili bir açıklama yapacaktır.

Kuşadasıspor Erteleme Kararından Memnun!

Bu sezon TFF 3. Lig 2. Grup’ta mücadele eden Kuşadasıspor; maçların ertelenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çünkü, takımın birçok futbolcusunun sakatlığı bulunuyordu. Yiğit Gökoğlan, Onur Parlar, Ozan Pekdemir, Galip Güzel, Murat Çaydemir; soğuk algınlığına yakalanmalarından mütevellit hafta içerisinde idmana çıkamamışlardı. Teknik heyet; bu oyuncuların Yomraspor maçında oynayamayacaklarını düşünüyordu. Ancak, maçın ertelenmesi sayesinde oyuncular da tedavi olma ve dinlenme şansına erişecekler.

Kuşadasıspor Ligde Ne Durumda?

Kuşadasıspor; bu sezon ligde toplam 20 maça çıktı. Bu maçların sekizini kazandı. Beş maçtan beraberlikle ayrıldı. Buna ek olarak, yedi maçı kaybederek taraftarlarını ciddi bir hayal kırıklığına uğrattı. Kuşadasıspor; attığı 25 gole karşılık olarak kalesinde 24 gol gördü. Topladığı 29 puanla güncel tarih itibariyle ligde yedinci sırada olduğunu söyleyebiliriz.

Kuşadasıspor’u uzun yıllar Süper Lig’de forma giymiş olan Erman Kılıç çalıştırıyor. Ege temsilcisi; sezon başında daha iyi durumdaydı. Ancak, bilhassa ligin ortalarına doğru aldığı yenilgilerle zirve yarışında geri kaldı.

Kızılcabölük Ligde Ne Durumda?

Aydın temsilcisi bu sezon ligde tıpkı Kuşadasıspor gibi 20 maça çıktı. Kızılcabölükspor bu maçlardan dördünü kazanabildi. Dokuz maçtan beraberlikle ayrıldı. Ayrıca, yedi maçı kaybetti. Attığı 25 gole karşılık olarak kalesinde 29 gol gördü. 20 maçta topladığı 21 puanla ligde 15. sırada olduğunu söyleyebiliriz.