KUŞADASI’NIN EV SAHİPLİĞİNDE OKULLAR ARASI KROS ŞAMPİYONASI NEFES KESTİ

Aydın Kuşadası Belediyesi’nin destekleri ile beraber 8 Ocak 2021 Cumartesi günü Türkiye Okul Sporları Federasyonu (TOSF) düzenlediği Okullararası Yıldızlar ve Gençler (A / B) Kros Grup Yarışları Ada göl Spor ve Mesire alanında düzenlenen etkinlikler ile yapıldı.

Türkiye’nin farklı illerinden 55 okul ve 430 sporcu katılımı ile gerçekleştirilen Kros Şampiyonasına katılım oldukça yüksekti.

KROS ŞAMPİYONASI HANGİ KATEGORİLER’DE YAPILDI

Aydın Kuşadası Adagöl Koşu Parkurunda düzenlenen müsabakalar Yıldızlar ve Gençler (A / B) olmak üzere iki ayrı kategoride yapıldı.

Şampiyona Yıldız Kızlar 1500 metre, Yıldız Erkekler 2000 metre’ de koşarken, Genç Kadınlar 3000 metre, Genç Erkekler ise 5000 metrede mücadele ettiler. Bütün kategorilerde mücadele eden yarışmacılar çok iyi bir performans gösterdikleri şampiyona’ da bir birlerine çok yakın yaptıkları dereceler ile büyük çekişmeli bir şampiyonayı geri de bırakmış oldular.

ŞAMPİYONADA SPORCULAR UNUTULMADI

430 sporcunun katıldığı Okullar Arası Kros Şampiyonasın’ da yarışan sporcular da unutulmadı.

Aydın Kuşadası Belediyesi şampiyona’ da sporcuları unutmayarak oluşturulan ikram aracında sporculara taze sıkılmış meyve suyu ikramında bulunularak vitamin depolayan sporculara destek oldular.

KROS ŞAMPİYONASIN’DA DERECEYE GİREN OKULLAR SIRALAMASI

Aydın Kuşadası Belediyesi’ nin destekleri ile beraber Türkiye Okul Sporları Federasyonu ( TOSF ) düzenlediği Okullar arası Kros yarışlarında dereceye giren okulların sporcularına madalya ve kupalarını Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel tarafından verildi.

55 okul ve 430 sporcu katılımı ile gerçekleştirilen Kros Şampiyonasın’ da Yıldızlar ve Gençler( A / B ) Kros Grup Yarışları’nda birinci olan okullar sıralaması söyle oldu.

Yıldız Kızlar Kategorisi  ( 84 sporcu ) –  ( 2 KM ): Zeynep Özkara 07:07 derecesi –  Eskişehir Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu

Yıldız Erkekler Kategorisi( 93 sporcu ) – ( 3 KM ):Kerim Tetik 11:38 derecesi –  Eskişehir Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu.

Genç Kadınlar( 98 sporcu ) – (A) Kategorisi ( 3 KM ):Ayça Fidanoğlu 11 : 06 derecesi –  Eskişehir Özel Şehir Koleji Fen Lisesi.

Genç Kadınlar  ( 32 sporcu ) – (B) Kategorisi ( 3 KM ): Irmak Şereflioğlu 11 : 56 derecesi – İzmir Buca Anadolu Lisesi.

Genç Erkekler (A) Kategorisi ( 5 KM ):Cuma Özcan 16 : 26derecesi – Aydın İncirliova Spor Lisesi.

Genç Erkekler ( 91 sporcu ) – ( 37 sporcu ) – (B) Kategorisi ( 5 KM ):Ege Kızılelma 18 : 15 derecesi  –  İzmir Özel Bornova Okyanus Anadolu Lisesi.