Koçarlı Belediyespor Da Hakem Hatalarına Tepkili

İsabeyli’den sonra Aydın takımlarından Koçarlı Belediyespor da hakem kararlarına tepki gösterdi. Koçarlı Belediyespor Kulübü Başkanı Yalçın Altındiş, hakem hataları ile ilgili açıklamalarında “Hatalar devam ederse sesimizi daha gür ve daha üst kurumlara aktaracağız.” dedi.

Aydın Süper Amatör Lig takımlarından Koçarlı Belediyespor, karşılaşmalarında gerçekleşen hakem hatalarına tepki gösterdi. Konu ile ilgili yazılı açıklama yapan Kulüp Başkanı Yalçın Altındiş, hakem hatalarından bıktıklarını ve devam ettiği takdirde daha üst kurumlara başvuruda bulunacaklarını açıkladı.

Hakem Hataları 9 Puan Kaybettirdi

Koçarlı Belediyespor Kulüp Başkanı Yalçın Altındiş, hakemlerin hatalarına dikkat çekerek yaptığı açıklamalarda “Neredeyse her hafta doğranıyoruz. Hakem hatalarından dolayı en az 9 puan kaybettik. Yazıktır, günahtır çocukların emeklerine. Bizler, ciddi paralar harcıyoruz. Bir kişinin yanlış kararına kurban gitmek bizleri fazlasıyla üzüyor. Tüm maçlarımıza tecrübesiz ve genç hakemler atanıyor, Koçarlı Belediyespor hakem yetiştirme takımı değil.” sözlerine yer verdi.

Hatalar Devam Ederse Üst Kurumlara Başvuracağız

Başkan Altındiş, hiçbir hakemden ayrıcalık istemediklerini yalnızca hak ettiklerini almayı istediklerini belirtti. Altındiş, “Biz sadece kurallara adil bir şekilde uyulmasını istiyoruz. Kurallar takımlara ve kurumlara göre değişmez. Hatalar devam ederse sesimizi daha gür ve daha üst kurumlara aktaracağımızı kamuoyuna duyurmak isteriz.” şeklinde konuştu.

Pamukörenspor Da Tepki Gösterdi

Aydın Amatör Süper Lig 2. Grup takımlarından Pamukörenspor da İsabeyli Şırlanspor’un hakemlerden şikayetçi olmasından sonra tepki gösterdi. Pamukörenspor Kulübü Başkanı Ali Ertürk, konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda “Hakem Erhan Özlüer, bizim Aydın Büyükşehir Belediyespor maçımızı hem ilk devrede, hem de ikinci devrede yönetti. Başka hakem mi kalmadı? İl Hakem Kurulu tarafsızlığını kaybetmiştir. Bir hakem bir sezonda aynı takımın maçını 3. kez niye yönetir? Başka hakem cidden mi kalmadı? Daha kalan haftalar var. Aydın Büyükşehir Belediyespor’un 2 hafta sonraki maçını da neden hakem Erhan Özlüer yönetmesin? Bence olabilir. Normal karşılarız.” sözlerine yer verdi.