İki Aydın Takımının Voleybol Maçı Dostluk Görüntülerine Sahne Oldu

Voleybol; Türkiye’de her geçen gün daha da yaygın ve popüler hale gelen bir spordur. Bilhassa Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın voleybolun gelişmesindeki etkisi yadsınamaz. Güncel tarih itibariyle, Milletler Ligi’nde mücadele eden Filenin Sultanları; ardından Eylül ayındaki Dünya Şampiyonası’na katılacak. Sonuç olarak, Türkiye’de hepimizi voleybolla dolu bir yaz bekliyor.

Voleybolun her geçen gün daha da popülerleşmesi beraberinde farklı organizasyonları da getirdi. Türkiye’de düzenlenen voleybol turnuvalarının sayısı devamlı olarak artıyor. Ülkemizin en güzel şehirlerinden birisi olan Aydın’da da geçtiğimiz günlerde bir voleybol turnuvası düzenlendi. Gelin, bu turnuvanın öne çıkan detaylarına bir göz atalım!

Voleybol 1

Germencik ve İncirliova Voleybol Takımları Arasındaki Maç Nefesleri Kesti

Takdir edersiniz ki, insanlar, 2020 yılının Mart ayından bu yana Covid-19 sebebiyle evlerinde daha çok vakit geçirmek zorunda kaldılar. Bilhassa 2020 ve 2021 yıllarının yaz aylarında insanların sokağa çıkmaktan dahi korktuklarını söyleyebiliriz. Fakat, 2022 yılının Haziran ayında olduğumuz şu günlerde Covid-19 tehlikesinden bahsetmek mümkün değil! Hastalığın yavaş yavaş ortadan kalkması ile beraber insanlar da sosyal hayatlarına geri dönüyorlar.

Yazın en güzel günlerini yaşadığımız şu dönemde hali hazırda bir işte çalışan insanların sosyal faaliyet adı altında voleybol maçı yaptıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Germencik Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın takımı ile İncirliova 50. Yıl Ortaokulu’nun takımı; geçtiğimiz günlerde güzel ve çekişmeli bir dostluk maçında karşı karşıya geldiler. Herkes, bu eşsiz dostluk mücadelesinden kimin galip ayrılacağını çok merak ediyordu.

Söz konusu dostluk maçına ilginin bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. Şehrin ileri gelenlerinin yanı sıra oyuncuların aileleri ve iş arkadaşları da maçı izleyenler arasındaydılar. Germencik takımı; maçın henüz ilk setinde rakibine kıyasla daha iyi bir takım olduğunu belli etti. Voleybolun tüm gereklerini yerine getirdiği ilk seti kazanarak 1-0 öne geçti. İncirliova ekibinin durmaya niyeti yoktu. Onlar da ikinci sette ellerinden geleni yaptılar. Bu seti kazanarak durumu 1-1’e getirdiler. Germencik takımı; kaybettiği setin ardından toparlandı. Üçüncü ve dördüncü sette rakibine göz açtırmadı. Rakibini üstün bir oyunun ardından 3-1 mağlup etti.

Dostluk maçının ardından güzel görüntüler ortaya çıktı. İncirliova Kaymakamı, İncirliova Belediye Başkanı ve daha birçok kişinin oyuncuları teker teker tebrik ettiği gözlerden kaçmadı. Ayrıca, Germencik Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Bilgin Balat takımını bizzat tebrik etti. Oyuncuların kendisine büyük bir gurur yaşattığının altını çizdi. Maçın ertesinde hatıra fotoğrafları çektirildi. Her iki takımın oyuncuları birbirlerini tebrik ettiler. Aydın’da bu tür organizasyonların ilerleyen günlerde de devam etmesi bekleniyor.

Voleybol 2

Aydın Voleybolda Bir Hayli İddialı!

Aydın; voleybola vermiş olduğu önem ile dikkat çeken bir şehir! Aydın Büyükşehir Belediyesi Kadın Voleybol Takımı; uzun süreden bu yana Sultanlar Ligi’nde mücadele ediyor.