Guido Rodriguez’in Yeni Talibi Fenerbahçe Oldu

Sarı lacivertli Fenerbahçe, bu sezon hedeflerine bir bir ulaşacak gibi duruyor. Konferans Ligi ön eleme turunda şu ana kadar oynamış olduğu beş maçı da kazanan Fenerbahçe, son olarak Hollanda’nın Twente ekibini 5-1 mağlup ederek taraftarlarını sevince boğdu. Sarı lacivertli takım, Süper Lig’de çıkmış olduğu iki maçı da kazandı.

Fenerbahçe, yeni transferlerinden şu ana kadar çok iyi verim aldı. Bilhassa Sebastian Szymanski performansı ile göz dolduruyor. Futbolseverler, bu sezonun yıldızının Sebastian Szymanski olacağını düşünüyorlar. Ayrıca, Edin Dzeko da yaşıyla ilgili eleştirilere nazire yaparcasına iki Süper Lig maçında üç gol kaydetti. Fenerbahçe, kadrosuna bir merkez orta saha oyuncusu ekleyerek transferi tamamlayacak.

Rade Krunic İşi Olmadı

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Fenerbahçe, Manchester United’ın Brezilyalı orta saha oyuncusu Fred’i 9.75 milyon Euro karşılığında kadrosuna kattı. Teknik direktör İsmail Kartal, Fred’in bu sezon çok iş yapacağını düşünüyor. Yine de Brezilyalı oyuncunun yanına iyi bir orta saha daha istiyor. Hali hazırda Fenerbahçe kadrosunda yer alan orta saha oyuncularından birisi olan Miguel Crespo, birkaç gün içerisinde takımdan ayrılacak. Miha Zajc, Mert Hakan Yandaş, İsmail Yüksek ve Bartuğ Elmaz’ın da orta saha alternatifleri arasında yer aldıklarından bahsedebiliriz. Fenerbahçe yönetimi, takımın üç kulvarda birden mücadele edeceğini dikkate alarak kadroya kaliteli ve deneyimli bir orta saha oyuncusu eklemeyi hedefliyor.

Teknik direktör İsmail Kartal’ın en çok istediği isim Rade Krunic idi. 1993 doğumlu oyuncu, güncel tarih itibariyle, Milan’da forma giyiyor. Fenerbahçe, bu oyuncuyu transfer edebilmek adına Milan’ın kapısını iki defa çaldı. Ancak, ikisinde de olumsuz cevap ile karşılaştı. Fenerbahçe, oyuncu için Milan’a son olarak sekiz milyon Euro önerdi. Buna ek olarak, oyuncunun sözleşmesinde birtakım bonus maddeleri de olacaktı. Rade Krunic ile çok önceden anlaşıldı. Oyuncuya yıllık 3.5 milyon Euro önerildi. Fenerbahçe, Milan’a teklifini kabul ettirebilseydi oyuncu ile dört yıllık sözleşme imzalayacaktı.

Milan, Rade Krunic’i bırakmak istemiyor. Bosnalı oyuncudan çok memnun olan İtalyan kulübü, Fenerbahçe’nin iyileştirilmiş teklifine de evet demedi. Bu yüzden, Rade Krunic defteri kapandı.

Real Betis Guido Rodriguez İçin 12 Milyon Euro İstiyor

Rade Krunic’i kadrosuna katamayan Fenerbahçe, gözünü Guido Rodriguez’e çevirdi. 1994 doğumlu oyuncu, güncel tarih itibariyle, İspanya’nın Real Betis kulübünde top koşturuyor. Kulübü, sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde bitecek olan oyuncu ile yeni sözleşme imzalamayı istiyor. Ancak, Arjantinli oyuncu, kariyerine farklı bir kulüpte devam etmeyi hedefliyor.

Real Betis, Olimpik Lyon’un da istediği oyuncuyu en az 12 milyon Euro karşılığında satmayı hedefliyor. Fenerbahçe ise oyuncu için İspanyol kulübüne sekiz milyon Euro önerecek. Bu transferin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği birkaç gün içerisinde belli olacak.