Galatasaray Mauro Icardi Transferi İçin Düğmeye Bastı

Galatasaray’ın sezon başında Fransız ekibi olan PSG’ den kadrosuna kiralık olarak kattığı 30 yaşındaki Arjantinli yıldız isim Mauro Icardi bu sezon ki performansı ve Kayserispor maçında attığı 3 gol ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Sarı kırmızılı takımın sezon başında en çok ses getiren transferlerinden birisi olan 30 yaşındaki Arjantinli yıldız isim Mauro Icardi için bu kez bonservisini alabilmek adına Kulübü PSG ile masaya oturmak istiyorlar.

Fransız ekibi olan PSG’ den sezon başında kiralık olarak kadroya katılan Mauro Icardi için sarı kırmızılı yönetim bonservisini almak için çalışmalara başladılar.

Arjantinli yıldız isim Mauro Icardi Sezon sonun da sarı kırmızılı takım ile kiralık olan sözleşmesi biteceği için Galatasaray yönetimi sezon sonun da Fransız ekibi’ nin kapısını çalarak transfer görüşmelerini başlatmak istiyorlar.

İstanbul’da kalmak istediğini her fırsatta dile getiren Mauro Icardi Galatasaray ‘lı yöneticilerinde işini kolaylaştıracak gibi görünüyor.

Fransız ekibi olan PSG ile 1 yıllık daha sözleşmesi bulunana Arjantinli golcünün yıllık ücreti ve bonservisi ile bir araya gelince sarı kırmızılı takımı ödemede zorlanıyor.

Bonservis bedeli güncel piyasa değeri şuanda 18 Milyon Euro olan Arjantinli yıldızın 8 milyon Euro ‘da yıllık ücreti işin içine girince işler karışıyor.

Galatasaray yönetiminin Fransız ekibine bonservis bedeli ödemeden yıllık ücretinden sizi kurtaralım diye bir teklif ile kapısını çalacaklar.

GALATASARAY YÖNETİMİ BU TRANSFERİ BTİRMEK İSTİYOR

Sarı kırmızılı yöneticiler özellikle Erden Timur bu transfer de bas rolde yer alacak. Sezon başından beri sarı kırmızılı takım için koşturan Erden Timur bu sezon ki takıma katkısı bir hayli fazla.

Arjantinli yıldız isim Mauro Icardi transferinde iki takım arasında ki pazarlıklar yakın zamanda başlaması beklenirken, Fransız ekibi PSG ‘ de Mauro Icardi’ yi elinden çıkarmak istiyorlar.

Fransız ekibi PSG kadrosuna katacakları oyuncular için Mauro Icardi’ yi takasta kullanmak isteseler de sarı kırmızılı takım buna izin verecek gibi durmuyor.

Galatasaray yönetimi Mauro Icardi’ yi sezon sonunda kiralık veya bonservisi ile kadrosunda tutmak istiyor.

Bonservis konusunda çeşitli ödeme planları ile beraber çeşitli planlar yapan sarı kırmızılı takım tecrübeli golsüzünü kadrosunda tutarak gelecek sezon da devler liginde güçlü bir kadro ile yer almak isteyecekler.

GALATASARAY’ IN HÜCUMDAKİ EN GÜÇLÜ SİLAHI

Mauro Icardi bu sezon sarı kırmızılı forma ile süper lig de 16 lig maçında görev alan golcü oyuncu rakip fileleri 12 kez havalandırırken 7 de takım arkadaşlarına gol pası verdi.

Hücumda oldukça etkili bir isim olan Mauro Icardi bu sezon kritik ve derbi maçlarında attığı goller ile takımını şuan ki bulunduğu yer de en çok pay sahibi olan isim oldu.

Derbiler de Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor ‘u boş geçmeyen Mauro Icardi süper lig de en son Kayserispor maçında 3 gol atarak yıldızlaşmıştı.