Fenerbahçe UEFA Kadrosunu Açıkladı

Geride kalan sezonda Süper Lig’de istediklerini alamayan ekiplerden biri olan Fenerbahçe, bu sezon Jorge Jesus yönetiminde uzun zamandır hasret olduğu kupaya erişmeyi hedefliyor. Sarı lacivertli ekipte Portekizli teknik adamla birlikte çalışmalar devam ederken Avrupa Ligi listesi de açıklandı. Açıklanan listede bazı isimlere büyük şoklar vardı. Bu şoklardan birini geçen sezon kadroya katılan ve her ne kadar beğenilmese de dikkate değer gol sayılarına ulaşan Serdar Dursun yaşarken, diğerini de daha bu sezon kadroya katılmış olmasına rağmen beklentilerin çok altında kalan Bruma yaşadı. 

Detaylar Belli Oldu 

Fenerbahçe ‘nin UEFA Avrupa Ligi kadrosu belli oldu.

Lemos, Bruma, Burak Kapacak, Nazım Sangare, Serdar Dursun ve Novak, Sarı Lacivertliler’in Avrupa Ligi kadro listesine dahil edilmedi.

Yeni transfer Bruma’nın kadroda yer almaması dikkat çekti. Öte yandan Batshuayi kadroya dahil edildi.

Kadro şu şekilde:

Kaleciler: Altay Bayındır, Ertuğrul Çetin, İrfan Can Eğribayat, Furak Akyüz, Demir Sarıcalı

Savunma: Gustavo Henrique, Serdar Aziz, Alioski, Luan Peres, Attila Szalai, Yiğit Efe Demir.

Orta saha: Willian Arao, Ferdi Kadıoğlu, Mert Hakan Yandaş, Diego Rossi, Arda Güler, Enner Valencia, Josuha King, İrfan Can Kahveci, Lincoln Henrique, Miha Zajc, Miguel Crespo, Yusuf Kocatürk, İsmail Yüksek, Muhammed İmre, Bora Aydınlık, Arda Çağdaş, Emre Mor.

Hücum: Joao Pedro, Osayi Samuel, Batshuayi.

Bruma Gözden Düştü 

Geride kalan sezonda İsmail Kartal’ın geçici teknik direktörlüğünde iyi bir iş çıkaran Fenerbahçe buna rağmen şampiyonluğu hedeflediğini kanıtlamak adına Jorge Jesus gibi uluslararası bir teknik adamı göreve getirmekten çekinmemişti.

Portekizli teknik adam geçmiş kulüplerinde olduğu gibi Fenerbahçe’de de Portekizli olan veya Portekizce konuşabilen oyunculara ağırlık veren bir transfer listesini yönetime sundu. Bu bağlamda hocanın istediği isimlerin birçoğu transfer edildi ancak bu sefer de bir başka tartışma gündeme geldi.

Bilhassa hazırlık maçlarında bu isimlerin birçoğu sınıfta kaldı. Sınıfta kalan ve umudun kesildiği ilk isimse bir dönem Galatasaray’da da forma giyen ve o dönem sergilediği performansla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Bruma oldu. 

Basında yer alan haberlere göre Performansı nedeniyle en zayıf halka olarak görülen Bruma için transfer sezonu devam eden ülkelerden takımlarla görüşülecek. Ancak Fenerbahçe zaten kiralık olarak kadrosuna bulunan ismi bir kez daha kiralamak için PSV’yi ikna etmek zorunda.

Beklediği performansı alamadığı oyuncuyu gözden çıkaran Jesus, oyuncunun gidişine onay verdi. Fenerbahçe yönetimi ise Bruma’nın da gitmeyi kabul edeceği bir kulüp arıyor. Oyuncu, Arap yarımadasına gitmeyi istemiyor ve Avrupa’daki bir kulüpte olmayı tercih ediyor.

Fenerbahçe’ye zorunda satın alma opsiyonuyla (4 milyon euro) kiralanan Bruma’nın, bir kez daha kiralık gidebilmesi için Hollanda ekibinin Fenerbahçe’ye onay vermesi gerekiyor.

Fenerbahçe süreci PSV’yi haberdar ederek ilerletecek ve oyuncuyu transfer dönemi kapanmadan elinden çıkarmaya çalışacak.