Eşin Grup Sökespor’un Kalecisi Sakatlığını Atlattı

 

Antalya Büyük şehir ekiplerinden Eşin Grup Sökespor’un Antalya’da devam eden kampında kaleci Sefa Demirses sakatlandı. Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi’nde tedavisine devam edilen 28 yaşındaki kaleci Sefa Demirses taburcu edildi.

Türkiye Bölgesel Amatör Lig 9. Bölge 3. Grup’ta yer alan ilk yarıyı liderlik koltuğun 8 puan uzağında tamamlayan Eşin Grup Sökespor, 3. Grup’un ikinci yarı hazırlıklarını Antalya Belek’te sürdürüyor. Eşin Grup Sökespor’un Yeni teknik direktörü Gürkan Ferhatoğlu’nun gözetiminde antrenmanlarına devam eden Kırmızı Lacivertli takım, kampta düzenledikleri hazırlık karşılaşmasında Üsküdarspor’u 4-1 yenerek moral buldu.

Sökespor’un Mücadelesi

4 Şubat Cuma günü Antalya kampını tamamlayacak olan Eşin Grup Sökespor’un son gerçekleştirilen antrenmanda takımın kalecilerinden 28 yaşındaki Sefa Demirses sakatlandı. 28 yaşındaki file bekçisi Isparta Süleyman Demirel Üniversite Hastanesine sevk edilerek tedavisine başlanımıştı. Aydın eski Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar’ın file bekçisi ile yakından ilgilendiği, Kaleci Sefa Demirses sakatlığını atlatarak ayağa kalktı.

Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, genç oyuncuya geçmiş olsun dileğinde bulunarak başarılar diledi. 28 yaşındaki file bekçisi Sefa Demirses ise Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar’a teşekkür ederek, Yaşadığım zorlu süreçte tedavimde yardımcı olan sağlığıma hızlıca kavuşmam için elinden geleni yapan, korkularımı yenmemde yardımcı olan güler yüzüyle, tecrübesiyle ameliyatımı gerçekleştiren Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar hocama ve ekibindeki arkadaşlarına emekleri için çok teşekkür etiğini ve minnettar olduğunu ifade ettiği açıklamalarda bulundu.

Genç Tenisçilerden Didim Belediye Başkanına Ziyaret

Türkiye Tenis Federasyonun bu yılki faaliyet programında yer alan Türkiye Kış Kupası, 24 – 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Fethiye Göcek’te düzenlendi.  Geride kalan turnuvaya Didim Tenis Kulübü adına katılan küçüklerde Adas Turan Efe 10 yaş şampiyonu olurken, İlkim Sidar Kara ise turnuvayı ikincilikle bitirdi. İki genç ve geleceği ümitle bakılan sporcu madalyalarını elde etti.

Planlandığı üzere Covid – 19 tebirleri uyarınca Fethiye Göcek’te düzenlenen turnuvanın tamamlanmasının ardından Didim Tenis Kulübü Başkanı Seyhan Heb ile birlikte dereceye giren genç sporcular Adas Turan Efe ve İlkim Sidar Kara, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’ı makamında ziyaret etti.

Didim belediye Başkanı A. Deniz Atabay Başarılarından dolayı minik tenisçilere teşekkür ederken, Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın başarıları bizlerin göğüsünü kabarttı. Türkiye tenis federasyonunun düzenlediği Türkiye Kış Kupası 10 yaş şampiyonu olan Adas Turan Efe’yi ve turnuvayı ikincilikle bitiren İlkim Sidar Kara’yı başarılarından dolayı tebrik ettiğini ifade etti.

Türkiye tenis federasyonunun düzenlediği Türkiye Kış Kupası turnuvasında dereceye giren tenisçiler, kupaları ile birlikte Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ile hatıra fotoğrafı çekilmeyi de ihma etmedi. Ziyaretin sonunda Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay çocuklara, içerisinde hediyelerin bulunduğu çantaları genç sporculara hediye etti.