Ege‘nin Genç İncileri

Yeni sezona hedef yükselterek başlayan siyah inci Eşin Group Nazilli Belediyespor’da gençlere de şans vermeye devam ediyor. Eşin Group Nazilli Belediyespor Gençlik Gelişim Ligi oyuncularında 3 oyuncusunu A takımın yeni sezon öncesi hazırlık kampına dahil etti. Gençlere şans veren siyah beyazlı Ege temsilcisi bu davranışıyla tüm kulüplere de örnek oldu.

Geleceğin Mimarı Gençler Olacak

Gençlik Gelişim Ligi Koordinatörü Osman Akta ve Nazilli Belediyespor Gelişim Ligi antrenörlerinin olumlu rapor verdiği 3 isim Eşin Group Nazilli Belediyespor profesyonel futbol takımı teknik direktörü Taner Öcal ‘ın da kontrolü ve bilgisiyle hazırlık kampında yer alıp geleceğin mimarı olmak için ter dökecek.

2022 – 23 sezonunda TFF 2. Lig Beyaz grupta mücadele edecek olan Nazilli Belediyespor ‘da 9 yıldır altyapıda da yer alan Ahmet Aygün,  yine 9 yıldır altyapıda yer alan Semih Atıcı ve 3.5 yıldır altyapıda Nazilli Belediye’nin file bekçisi Eren Kaya 2. Lig ’de mücadele eden A takımın hazırlık kampına çağırılan isimler oldu.  Geleceği parlak bu oyuncular verimli bir kamp dönemi geçirip A takım kadrosuna dahil olma şansı yakalarlarsa kendi gelişimleri de büyük oranda hızlanabilecek. Takım sporlarında antrenman kadar maç tecrübesinin de önemli olduğunu hatırlarsak Gelişim Ligi’nden kopmayı A takımla da maça çıkan oyuncuların daha hızlı gelişim gösterdiğini fark ediyoruz. Ahmet, Semih ve Eren için gelen bu şansın kendi yüzlerine de gülmesini isteyen oyuncular da gelişim liglerde bu doğrultuda antrenmanlarına devam ediyor. Teknik adam Taner Öcal ‘ın bu takviyeyi kabulü de yine takdir edilmesi gereken konuların başında yer alıyor. Eşin Group Nazilli Belediyespor ‘un yeni sezon resmi kadrosu da merakla bekleniyor.

Naz Naz Turgutlu‘ya 4 – 1 Galip

  1. Lig hedeflediği 2022 – 23 sezonu öncesi hazırlık çalışmalarına devam eden Eşin Group Nazilli Belediyespor yeni sezon için gerçekleştirdiği ilk hazırlık maçında Manisa ekibi Turgutluspor  ile karşılaştı. Turgutluspor ‘u evinde misafir eden Naz Naz sahadan 4 – 1 galip ayrıldı. Eşin Group Nazilli Belediyespor oyun stilinde dikkat çeken nokta ise iki yarıya da farklı 11ler ile çıkması oldu. Bu sayede daha çok oyuncu forma şansı bulup hazırlık döneminden etkin bir şekilde faydalanabildi.

Nazilli Belediyespor maça hızlı başlayan taraf oldu ve Yılmaz Basravi ile 6. Dakikada 1 – 0 öne geçti.  Ardından 29. Dakikada savunmanın arkasına atılan topa Serhat Kot ‘un vuruşuyla Turgutluspor skora denge getirdi. İlk yarının bitimine 1 dakika kala Yılmaz Basravi Şükrü Kaan ‘ın pasıyla takımını tekrar öne geçiren isim oldu. Naz naz ikinci yarıya da istekli başladı. Alim Harlak ‘ın sert vuruşu kaleci yumrukladı ancak dönen topu Nurettin Çağlar’ın tamamlamasıyla Nazilli farkı 2 ‘ye çıkardı. Son olarak 66. Dakikada Metehan ‘dan pası alan Mert Özyıldırım topu içeri gönderdi, Ahmet Gökbayrak topu düzeltip vuruşunu gerçekleşti ve skor 4 – 1 e yükseldi. Geri kalan sürede golsüz devam eden maç Nazilli galibiyeti ile sonuçlandı.