Efeler’de İlginç Seçim

Aydın futbolunun değerli ekiplerinden biri olan Efeler 09 SK’da geçtiğimiz günlerde çok ilginç bir gelişme yaşandı. 9. Bölge’de şampiyon olarak daha ilk sezonunda 3.Lig’e yükselmeyi başaran ekipte Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. Çeştepe Tesisleri’nde gerçekleştirilen seçimde eski başkan Mehmet Fatih Atay’ın yerine oğlu Eymen Atay geçti.

Saltanat Usulü

Bu sezon Aydın futbolunda parlayan değerlerden biri olan Efeler 09 SK, daha ilk sezonunda olmasına rağmen 9.Bölge’de şampiyon olarak başarılması zor bir işe imza attı ve gelecek sezon TFF 3.Lig’e yükselmeye hak kazandı.

Efeler Belediye ve önceki Kulüp Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın da katıldığı olağan genel kurul toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından faaliyet raporları ve gelir gider tablosunun açıklanmasının sonrasında yeni yönetim kurulu seçimi oy birliği ile yapıldı.

Daha ilk sezonundan profesyonel seviyelerin kapısını kendine açan Aydın temsilcisinde Olağan Genel Kurul toplantısında yaşanan durumsa futbolseverler tarafından ilginç olarak karşılandı. Çeştepe Tesisleri’nde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul’da yeni kulüp başkanı Av. Eymen Atay oldu. Atay başkanlığındaki yeni yönetim kurulu listesi ise; Mustafa Erhan Köse, Kutluhan Alper, Efecan Sadegönül, Uğur İşitman, Atilla Deniz Polat ve Yasin Akın şeklinde oldu.

Tek liste şeklinde yapılan seçimde Onursal Başkan olarak seçilen isimse eski başkan Mehmet Fatih Atay oldu. Bununla birlikte tüm bu durumla alakalı ilginç olan durum Eymen Atay’ın Mehmet Fatih Atay’ın oğlu olmasıydı.

Bu nedenle ister istemez bir saltanat gibi görülen seçimden çıkan karar Efeler 09 SK camiası adına normal karşılandı. Kulübün başarılı başkanı görevini oğluna bırakmayı tercih etmiş oldu. Kulüp Başkanı Eymen Atay, başkan seçildikten sonra yaptığı açıklamada geride kalan sezonda Bölgesel Amatör Lig’e fazla olduklarını kanıtladıklarını dile getirdi.

İlk sezondan şampiyonluğa ulaşıldığını aktaran Atay, Efeler semtine bir profesyonel kulüp kazandırmış olmanın mutluluğu içerisinde olduklarını dile getirdi. Bu sezon yeni yönetimle birlikte daha yukarılara çıkabilmek adına mücadele edeceklerini ifade eden Eymen Atay, Efeler’i hak ettiği yere taşıyacaklarından emin olduklarını belirtti.

Spor Yükselişte

Öte yandan Aydın şehrinin hemen hemen her kulübü adına iyi geçen bir sezon oldu denilebilir. Bu noktada önemli olansa sezonun sadece futbol için değil hemen hemen tüm sporlarda mücadele eden takımlar adına iyi geçmesi oldu.

Aydın gerçekten spora önem veren bir şehir haline geldi ve bu durum şehrin sakinlerinin de ilgisinin artmasına yardımcı oldu. Karşılıklı olarak ilgi arttıkça etkinlik, etkinlik arttıkça da ilgi arttı ve şehir tam anlamıyla bir spor şehri haline gelmeye başladı.

Bununla birlikte profesyonel futbol genel olarak her yerde olduğu gibi Aydın’da da en çok tercih edilen spor ve Efeler 09 SK gelecek sezonun merakla takip edilen takımlarından biri olacak.