Efeler Golcüyle Yolları Ayırdı

Bu sezon kurulmuş olmasına rağmen Bölgesel Amatör Lig’de yarışı başarıyla tamamlayan Efeler 09 SK, ilk sezonunda şampiyon olmanın mutluluğunu yaşadı ve Aydın’ı en başarılı şekilde temsil eden takımlardan biri olarak anılmaya başlandı. Bununla birlikte gelecek sezona iddialı bir giriş yapmayı hedefleyen başarılı ekip, bu başarısında büyük bir katkısı olan golcü oyuncusu Gökhan Demir ile yollarını ayırdığını açıkladı.

Demir Adam Gitti

Bu sezon Bölgesel Amatör Lig’de sergilediği başarılı performans sayesinde TFF 3.Lig’e yükselmeyi başaran Efeler 09 SK adına bu başarı gerçekten takdir edilesiydi.

Kulüp daha ilk sezonunda Bölgesel Amatör Lig’i geride bırakmayı ve profesyonel arenaya adım atmayı başardı. Bununla birlikte Efeler’in bu başarısında pek tabii birçok oyuncunun ciddi katkısı bulunuyordu.

Kulübün başkanlığına Eymen Atay’ın seçilmesinin ardından iç transfer görüşmelerine başlandı. Yeşil beyazlı yöneticiler, gelecek sezonun kadro planlamasında düşünülmeyen forvet oyuncusu Gökhan Demir ile görüşerek yollarını ayırdı. Geçen sezon takıma katılan ve 19 maçta forma giyerek 1246 dakika sahada kalan 29 yaşındaki forvet oyuncusu, takımına 6 gollük katkı sağlamıştı.

Hem tecrübesiyle hem de attığı gollerle takımının şampiyonluk sevincine önemli katkı sağlayan Demir Adam lakaplı oyuncu, bu performansından sonra kulüpten ayrılmak konusunda zorlanmış olmalı. Bununla birlikte profesyonel dünyada her türlü ayrılık söz konusu olabiliyor ve oyuncular bu durumlara kariyerleri süresince alışıyorlar.

Yıldızspor Transferde Durmuyor

Öte yandan Aydın’ın önde gelen futbolcu fabrikalarından biri olarak anılan Yıldızspor’da da sezonun bitimiyle başlayan transfer harekatı tam gaz devam ediyor.

Mavi Beyazlı ekip altyapısından yetiştirdiği oyuncuların yanı sıra başka takımlardan da pek çok oyuncuyu kadrosuna katmıştı. Bilhassa Çine Madranspor’dan eski oyuncularını toplamaya devam eden Aydın temsilcisi, bu bağlamda bir transfere daha imza attı.

Yıldızspor, kulübün alt yapısından yetişen ve Süper Amatör Ligde şampiyon olan kadroda bulunan, daha sonra Çine Madranspor’un hem süper Amatör hem de BAL Liginde kalesini koruyan Hüsamettin Çağdaş Çırban ile tekrar anlaştı.

Yıldızspor Başkanı Kaya Özcan, yeni transfer Çağdaş Çırban’a başarılar diledi. Aydın’ın önde gelen futbol temsilcilerinin bu sezon yaşadığı hayal kırıklıkları düşünüldüğünde Yıldızspor ve Efeler 09 SK gibi takımların futbol ortamına sağladıkları katkının gerçekten hakkının verilmesi gerekiyor.

Bu kulüpler gerek Aydın içi gerekse de Türkiye genelinde pek çok kulübe oyuncu sağlıyorlar ve bu bağlamda oldukça değerli görülüyorlar. Sporun her türlüsünün icra edildiği şehirlerden biri olan Aydın’da tıpkı Türkiye’de de olduğu gibi futbola olan ilgi ne kadar yüksekse karşılık alma oranı da o kadar düşük olduğu için bu gibi kulüplerin önemi yüksek.

Tüm bunlarla birlikte Aydın temsilcileri adına gelecek sezonun da gereğinden fazla hareketli geçeceği açık seçik ortada. Kulüpler transfer sezonunu erken başlatan takımlar oldular.