Efeler 09 SFK Yeni Sezonu Açtı

Efeler 09 SFK Aydın’ın Efeler ilçesinde 1 Haziran 2006 tarihinde kurulmuş olan bir futbol takımıdır. 14 yıl boyunca amatörde mücadele etmiş olan yeşil siyahlılar, 2020/2021 sezonunda amatörden Bölgesel Amatör Lig’e çıkmayı başarmıştı. Burada da durmaya hiç niyeti olmayan Efeler, selam verip Bölgesel Lig’e veda etti ve PTT 3’üncü Lig’e yükseldi.

2022/2023 sezonu itibari ile profesyonel liglerde mücadele etmeye başlayacak olan Efeler, burada da uzun süre kalmayı planlamıyor. Orta vadedeki planı en azından 2. Lig’e yükselmek olan Aydın temsilcisi, 10 gün önce gelecek sezon hazırlık planlarını açıklamıştı.

Efeler 09 SFK’nın Gelecek Sezon Hazırlıkları

2022/2023 futbol sezonunda TFF 3. Lig 3. Grup’ta mücadele etmeye başlayacak olan Efeler 09 Spor Futbol Kulübü’nün, gelecek sezon için belirlediği çalışma programı geçtiğimiz günlerde belli olmuştu.

Efeler 09 SFK, dış transferlerde de geri kalmayıp devam ederken, gelecek sezon çalışmalarının programlamasını doğrultusunda yeşil siyahlı ekip, teknik direktör Cemil Aktaş ile bir araya gelmişti. Devamında da yönetimin planlaması doğrultusunda, 14 Temmuz Perşembe günü Aydın’da top başı yapma kararı almış ve ilan etmişti.

14 Temmuz’da başlayacak olan çalışmalar sonrası 25 Temmuz Pazartesi günü yine Afyon’da kamp çalışmalarına başlayacak olan kulüp, 10 günlük kamp programı kapsamında en az 4 hazırlık maçı düzenlemeyi istiyor. Öte yandan transfer çalışmalarından hiç geri kalmak istemeyen Efeler, bu bağlamda futbolcularla görüşmelerini sürdürüyor. Kulübün bünyesindeki transfer kurulu, gelecekteki günlerde de taze transfer haberleri ile taraftarlarını heyecanlandırmayı düşünüyor.

Yeni Sezonun İlk Antrenmanı Gerçekleştirildi

Gelecek sezonun ilk antrenmanını teknik adam Cemal Aktaş önderliğinde bugün gerçekleştirecek olan yeşil siyahlılar, sezonu aynı yükselme hızıyla şampiyon olarak tamamlayıp 2. Lig’e yükselme arzusu içerisinde bulunuyor.

TFF 3. Lig 3. Grup’ta şampiyonluk için sahaya çıkacak olan Efeler 09 SFK, gelecek sezonun hazırlık çalışmaları kapsamında 14 Temmuz 19:00’da Adnan Menderes Üniversitesi Futbol Sahası’nda bir araya gelecek. Geçtiğimiz sezonu Bölgesel Amatör Lig’de şampiyon olarak tamamlamayı başarmış olan Efeler, ilk kez profesyonel liglerde mücadele etmeye hak kazanmış oldu. Yeşil siyahlılar, gelecek sezon kapsamında gerçekleştirilecek olan antrenmanı teknik direktör Cemal Aktaş önderliğinde gerçekleştirecek. Öte yandan, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ve Efeler 09 SFK Başkanı Eymen Atay ve ayrıca takımın yönetim kurulunun birçok üyesi, hep beraber Efeler’in ilk antrenmanları yakından takip edecek.

Gelecek sezon mücadelesini tam gücüyle sürdürmek isteyen Efeler, 2’nci Lig’e yükselmek için iddialı bir kadro kurmak için mücadele de veriyor. Bu bağlamda çalışmalarını son hızıyla ilerleten yeşil siyahlılar, 25 Temmuz’da kamplarının 2’nci etabını yapacakları Afyonkarahisar’a yolculuk edecekler. Kampın bu 2’nci etabında çalışma hızlarını arttıracak olan Efeler, 10 gün boyunca bu etap kapsamında çalışmalara devam edecekler. Ayrıca takımın en azından 3 adet hazırlık maçı yapmak gibi bir planı var. 2022-2023 sezonunun ilk maçını 4 Eylül Pazar günü Artvin’de, deplasmanda Artvin Hopaspor karşısında oynayacak olan yeşil siyahlılar, o vakte kadar yapacakları antrenmanlar ve hazırlık maçları ile hazırlıklarını tamamlayacak.