Deprem Voleybolu da Vurdu

Ülkemizi derin acıya saran merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7 ‘ lik deprem 10 ilimizi çok ağır etkiledi. Kahramanmaraş’ da ki deprem sonrasında büyük acılar yaşadığımız kayıplar verdiğimiz günler de spor’ un birçok dalında ki takımlar ve oyuncuları da en çok etkilenenler arasında oldu.

Futbol takımlarından Hatayspor ,Gaziantep FK ve Yeni Malatyaspor oldukça fazla etkilenen takımlar arasında oldular. Spor’ un birçok dalın derinden etkilediği sarsıcı deprem Voleybolcu Betül Çoban ve Bedrettin Çakır ailesini’ de hayattan kopardı. Voleybolda 1. Lig’ de mücadele eden takımlarından olan Gaziantep Voleybol’ un etkili smaçörü Betül Çoban Çakır ve Bedrettin Çakır hayatlarını kaybettiler.

Voleybol dünyasında TVF Erkekler Voleybol 2. Lig ekiplerinde forma giyen Malatya Büyükşehir Belediyespor’ un oyuncularından olan Mehmet Can Ağırbaş ve 25 yaşındaki milli voleybolcumuz olan Emincan Kocabaş’ da hayatını kaybetti. Malatya BBSK Voleybol takımı oyuncularından da Tunahan Yıldız, Can Gündüz ve Resul Görkem’ de depremde vefat eden sporculardan olurken Türkiye Voleybol 2. Lig ekiplerinden olan ve 5. Grupta mücadele eden Malatya ekibi 5 sporcusunu kaybetti.

VOLEYBOLCU ÇİFT BETÜL ÇAKIR VE BEDRETTİN ÇAKIR’A VEDA

Kahramanmaraş merkezli depremde voleybolcu çift Betül Çoban Çakır ve Bedrettin Çakır çifti hayatlarını kaybetti. Voleybolda 1. Lig’ de mücadele eden takımlarından olan Gaziantep Voleybol’ un oyuncusu olan Betül Çoban Çakır ve eşi Bedrettin Çakır Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremde yaşamını yitirdi.

Türkiye Voleybol Federasyonu da Voleybolcu çift için yayınladıkları mesaj ile genç çiftin hayatlarını kaybettiklerini açıkladı.

KKTC VOLEYBOL TAKIMINDA 16 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Ülkemizde merkez üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde ciddi hasarlara neden olan depremde spor’ un her dalında etkilenen takımlarda oldu.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde ciddi hasarlara neden olan depremde KKTC Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti voleybol takımı kafilesinin de maç için Adıyaman’da oldukları öğrenildi.

Adıyaman’da düzenlenen ortaokullar arası spor müsabakaları için KKTC’den gelen genç sporcu kız ve erkek takım kafilesinden 24 sporcu, 5 öğretmen ve 6 veli olmak üzere toplam 35 kişi karşılaşma için Adıyaman’a gelmişti.

KKTC Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden okullar arası karşılaşma için geldikleri Adıyaman’da Atatürk Bulvarı’ndaki İsias otelinin enkazında, voleybol takımı kafilesinden 24’ ü sporcu 48 kişi yaşamını yitirdi. KKTC Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kafilesinden olan dört kişi depremden hemen sonra kendi imkanlarıyla enkazdan çıkarak kurtulmuşlardı.

KKTC Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden gelen Gazimağusa Türk Maarif Koleji kız ve erkek voleybol takımlarının kaldığı yedi katlı otel, depremde çöktü. KKTC Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden deprem sonrasında 170 kişilik bir ekip ile genç voleybolcuların kaldıkları otel de geniş çaplı bir kurtarma operasyonları ile enkazda çalışmaya devam ediyorlar.