Davutlar Belediyespor Kulüp Başkanından Açıklamalar

Aydın Amatör Süper Lig 1. Grup takımlarından Davutlar Belediyespor’un kulüp başkanı ve eski futbolcu İsmail Enver Tütüncü, Davutlar Belediyespor hakkında açıklamalarda bulundu.

İsmail Enver Tütüncü futbol kariyerine Davutlar Belediyespor altyapısında başladı. Tütüncü açıklamalarına “Davutlar altyapısında futbola başladım. A Takıma çıktım. Şimdilerde ismi Kuşadası 1922 olan Yıldız Fenerspor’da forma giydim. Ardından Mersin’e Mezitspor’a gittim. Ardından Bölgesel Amatör Lig’de Çine Madranspor’da oynadım. Çine benim sanki ikinci evim oldu. Çine’nin yeri bende farklıdır. Ardından İncirliova Belediyespor’da oynadıktan sonra askere gittim. Askerden sonra Sökespor’a transfer oldum ve aktif futbol hayatımı sonlandırdım. Ardından antrenörlük kariyerim başladı. Tevfik Ata Tekin ile Muğlaspor, Sökespor ve Kuşadasıspor’da çalıştım. Sökespor’da Cevdet Çapar ile birlikte çalıştım. Sonra bir ara verdim, çalışmadım. Davutlar Belediyespor Kulüp Başkanı oldum. Davutlar ile proje geliştirdim. Daha sonrasında da Nihat Balan ile birlikte Cİ Group Buca’da çalıştım” sözleri ile başladı.

”Pasko” Lakaplı Tütüncü

Aydın futbol camiasında Pasko lakabı ile bilinen İsmail Enver, bu lakabı neden aldığını “Babamda eskiden futbol oynuyormuş, ben de futbol oynadım. O üzerime yapıştı diyebilirim. Lakabımın bir 55 yıllık geçmişi var. Pasko ismi nereden geliyor, onu açıklayayım. Aslında orjinali bisküvi. Babam küçükken çok fazla bisküvi yemiş. Ama bisküviye şiveyle ‘püsküğüt’ derler. Lakap ilk önce ‘paskoğit’ daha sonra da ‘pasko’ olarak kalmış. Bu lakapla ilgili de güzel anılarım var. Üniversitede bazı hocalarım sadece ‘Pasko’ diyerek seslenirdi. Belli bir vakitten sonra ismim unutulmaya başlandı. Hüseyin Büyükçoban hocamız var. Normalde çok fazla sınavları okumaz. Kişiye ve karaktere göre not verir. Hüseyin hocamla aram da çok iyi. İnanılmaz samimiyiz. 1, 2 ve 3. sınıflarda notlarım sürekli 60-65 seviyelerinde. Samimiyetten dolayı Hüseyin hocama bir şey de diyemiyorum. Ama normalde o notu bana vermeyeceğini biliyorum. Artık 4. sınıfta hocamın yanına gittim. Hocam dedi ki, ‘Pasko nasıl olur, senin bendeki notun çok yüksek. Sen sınav kağıdına ne yazıyorsun’ dedi. Ben de, ‘ismail Tütüncü yazıyorum’ dedim. Hocam da, ‘İsmail Tütüncü kim’ diyerek karşılık verdi. ‘İsmail Tütüncü diye yazarsan notların böyle olur’ diyen Hüseyin hocam, ‘Ben seni Pasko olarak biliyorum evladım’ dedi. Böyle de güzel bir anım var” sözleriyle açıkladı.

Hayalimde Antrenörlük Vardı

Tütüncü Davutlar Belediyespor antrenörlüğüne seçilimi ile ilgili açıklamalarında “Davutlar Belediyespor Kulübü Başkanı olsam da benim hep bir antrenörlük hayalim vardı. Ama şu anda genç olduğumu da düşünüyorum. Benim yaşımda olup da futbol oynayan arkadaşlarımız var. Belgelerim mevcut. Türkiye’deki her takımda çalışabilecek belgeye ve donanıma sahibim. Bu hemen olabilecek bir şey değil. Ama kişisel hedeflerim var.” ifadelerine yer verdi.