Chelsea Transferde Durmak Bilmiyor

Bu sezon transfere Suudi Arabistan kulüplerinin yanı sıra Chelsea de damgasını vurdu. İngiliz kulübü, şu ana kadar çok sayıda oyuncuyu kadrosuna kattı. Transfer ettiği oyuncular için eski kulüplerine yüksek bonservis bedelleri ödedi. İngiliz kulübü, transferde göstermiş olduğu başarıyı saha içerisinde gösteremiyor. Ancak, Chelsea’nin ABD’li sahibi Todd Boehly’nin durmaya niyeti yok! Gelin, Chelsea’nin transfer gündemine bir göz atalım!

Djordje Petrovic Chelsea’ye İmza Atmaya Hazırlanıyor

Chelsea, imrenilesi bir transfer politikasına sahip! İngiliz kulübü, şu ana kadar genç ve gelecek vaat eden isimleri kadrosuna kattı. Bu isimlerin neredeyse tamamı 2000 sonrası doğan futbolcular! Chelsea’nin kadrosuna katmak üzere olduğu son isim Djordje Petrovic! 1999 doğumlu kaleci, güncel tarih itibariyle, MLS ekiplerinden New England’da forma giyiyor. Kulübü ile olan sözleşmesi 31 Aralık 2025 tarihinde sona erecek. Chelsea, bu oyuncuyu kulübüne 16 milyon Euro ödeyerek kadrosuna katacak. Ayrıca, oyuncunun sözleşmesinde iki milyon Euro değerinde bonus yer alacak. Bu transferin önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor. Chelsea, Sırp kaleci ile uzun soluklu bir sözleşme imzalayacak.

8 Ekim 1999 tarihinde dünyaya gelen Djordje Petrovic, 1.94 boyundadır. Sırbistan milli takımının formasını bugüne kadar iki defa giymiştir. Kendisi, futbola Sırbistan’ın Cukaricki kulübünde başladı. 2018 – 2019 sezonunda IMT Belgrad kulübünde kiralık olarak forma giydi. Ardından, Cukaricki’ye geri döndü. New England, bu oyuncuyu 2022 yılının Nisan ayında 909 bin Euro karşılığında kadrosuna kattı.

Djordje Petrovic, New England Revolution forması ile 48 maça çıktı. Bu maçların tamamına ilk 11’de başladığı gibi hepsinde de sahada 90 dakika kaldı. Kalesinde 58 gol gördü. 15 maçı gol yemeden tamamladı. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Chelsea, yaz transfer döneminde Robert Sanchez’i kadrosuna kattı. İspanyol kaleci, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde İngiliz kulübünün kalesini koruyacak. Djordje Petrovic’in geleceği merak ediliyor. Chelsea, 24 yaşındaki kaleciyi farklı bir kulübe kiralayabilir.

Deivid Washington’un Yeni Adresi Chelsea Oldu

Daha önce de ifade ettiğimiz üzere Chelsea, genç ve gelecek vaat eden isimleri kadrosuna katma konusunda bir hayli istekli! Djordje Petrovic transferi henüz resmiyete dökülmedi. Ancak, Chelsea, 24 Ağustos 2023 günü hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından farklı bir oyuncuyu kadrosuna kattığını açıkladı. O isim Deivid Washington oldu. Oyuncu için eski kulübüne 16 milyon Euro ödenecek. 2005 doğumlu golcü ile yedi yıllık sözleşme imzalandı.

Deivid Washington 1.87 boyunda! Forvet olarak görev yapıyor. Güncel Transfermarkt değeri dört milyon Euro olan oyuncu, Santos altyapısından yetişti. Santos formasını şu ana kadar 16 maçta giydi. Söz konusu maçların onuna ilk 11’de başladı. Altı maçta oyuna sonradan girdi. Santos forması ile iki gole imza attı.