Cengiz Arslan’dan Bronz Madalya

Bilindiği üzere koronavirüs salgını sebebiyle katılımlar az olduğu için Dünya Güreş Birliği (UWW) 2020 Dünya Güreş Şampiyonası’nı iptal etmişti. İptal edilen Dünya Güreş Şampiyonası’nın yerine ise Bireysel Dünya Kupası organize edilmişti.

Bu yeni organizasyon ise 12 – 18 Aralık tarihleri arasında Sırbistan’da düzenleniyor ve ülkemizi birçok başarılı milli sporcumuz temsil ederek bizleri gururlandırmaya devam ediyor.

Sırbistan başkenti Belgrat’da düzenlenen UWW Bireysel Dünya Kupası’nda, Grekoromen stilde 72 kiloda ülkemizi temsil eden Cengiz Arslan bizleri gururlandıran milli sporcularımızdan biri oldu.

Aydın’da yetişen milli güreşçimiz Cengiz Arslan, bronz madalya kazanma için Moldovalı rakibi Valentin Petic ile mücadele etti. 72 kiloda Moldovalı Valentin Petic’e karşı mindere çıkan milli güreşçimiz Cengiz Arslan, rakibini mağlup etmeyi başararak UWW Bireysel Dünya Kupası’nda bronz madalyanın sahibi oldu.

Spor Eğitimini Aydın’da Aldı

2010-2016 yılları arasında ortaokul ve lise eğitimlerini sporcu öğrenci olarak tamamlayan Cengiz Arslan, bir yandan da Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Aydın Sporcu Eğitim Merkezindeki eğitimini tamamladı. Cengiz Arslan, liseyi bitirdikten sonra ise İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübüne transfer oldu.

Öğrencilik yaptığı yıllarda okullar arası turnuvalara katılan Cenzgiz Arslan’ın daha o zamanlarda bile Grekoromen stilde Türkiye’de çeşitli şampiyonlukları bulunuyordu.

Cengiz Arslan daha sonra özellikle uluslararası müsabakalarda dünya şampiyonluğu, dünya ikinciliği, avrupa ikinciliği ve dünya üçüncülüğü gibi başarılar elde etti. 

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü’nden Tebrik

Sırbistan başkenti Belgrat’da düzenlenen UWW Bireysel Dünya Kupası’nda, Grekoromen stilde 72 kiloda ülkemizi temsil eden milli sporcumuz Cengiz Arslan, Moldovalı rakibi Valentin Petic’i mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldu.

Küçük yaşlardaki sporcu eğitimini Aydın’da tamamlayan ve UWW Bireysel Dünya Kupası’nda dünya üçüncüsü olmayı başaran milli sporcumuz Cengiz Arslan’ı, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu’nu ve antrenörlerini tebrik edip başarılarının devamını diledi.

İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, “Güreş Sporu Aydın’da en başarılı spor branşları arasında yer almaktadır. Birçok sporcumuz farklı spor branşlarında aktif olarak milli takım formasını terletip ülke sporuna hizmet etmektedir.

İl Müdürlüğümüz bünyesinde aralıksız devam eden spor branşı kurslarına katılan sporcularımızı milli takımlarda mücadele etme seviyesine getirerek Türk Sporuna destek sağlanması hedeflenmektedir. Aydın’ı ve ülkemizi gururlandıracak yeni sporcular yetiştirmeye devam edeceğiz, çalışacağız.” İfadelerini kullandı.