Beşiktaş İç Transferde İmzaları Peş Peşe Atıyor

Kara kartal Beşiktaş süper lig de sezon sonuna doğru yaklaşırken kendilerini şampiyonluk yarışının içinde buldular. Siyah beyazlı takımda tecrübeli teknik adam Şenol Güneş’in takımın başına geçmesi ile kısa bir toparlama ile zirve deki şampiyonluk yarışının içinde oldular.

Tecrübeli teknik adam Şenol Güneş ‘in takımın başına geçtikten sonra kadro da belirli anlamda değişikliğe de giderek ilk 11’ de ciddi değişiklikler yaptı ki bunlardan birisi takımın buralara kadar yükselmesinde şampiyonluk yarışı içine girmesinde önemli isimlerden birisi oldu.

Sezon başında yedek yedek kulübesinde kalan siyah beyazlı takımın ve A Milli takımın kalesini koruyan tecrübeli file bekçisi olan 34 yasındaki Mert Günok Şenol Güneş ille ilk 11’e geri dönerek performansı ile göz dolduran isimlerden oldu.

Kaledeki sorunu büyük ölçüde çözen tecrübeli teknik adam orta sahada da verdiği özel görevler ile kendisini daha net göstermeye başlayan 29 yaşındaki orta saha oyuncusu Salih Ucan oldu.

Kara kartal bu sezon ki özellikle son dönemdeki performansları sonrasında iki oyuncusu ile masaya oturarak yeni sözleşme detayları üzerinde de görüşmelere başladılar.

Her iki oyuncunun da Mert Günok ve Salih Ucan’ ın siyah beyazlı takım Beşiktaş ile 1 yıl daha anlaşmaları kaldığı için 2 yıllık yeni kontrat teklif ederek takımda kalmalarını isteyecekler.

MERT GÜNOK KALEDE GÜVEN VEREN İSİM OLDU

Süper lig de sezona yedek kulübesinde kalan siyah beyazlı takımın ve A Milli takımın kalesini koruyan tecrübeli file bekçisi olan 34 yasındaki Mert Günok Şenol Güneş ille ilk 11’e geri dönerek performansı ile takımında kalede güven veren isimlerden birisi oldu.

34 yasındaki tecrübeli file bekçisi Mert Günok Şenol Güneş ile beraber yeniden kendisine gelirken göstermiş olduğu performansı ile de A Milli takımın da 2024 Avrupa Şampiyonası elemelerinde kalesini koruyan isim oldu.

Yerli kaleciler arasında ilk sıraya yazılacak olan tecrübeli file bekçisi bu sezon özellikle son dönemler de ki performansı ile süper lig de sezonun kalecisi bile ola bilir diyebiliriz.

Bu sezon siyah beyazlı takım ile 21 maçta görev yaparak takımını süper lig de şampiyonluk yarışında tutan kurtarışlar da yaparak takımı için önemini bir kez daha göstermiş oldu.

SALİH UÇAN ORTA SAHADA VAZGEÇİLMEZ İSİMLERDEN OLDU

Siyah beyazlı takımın orta sahasında yer alan ve oyunu iki yönlü de oynayan 29 yaşındaki orta saha oyuncusu Salih Ucan takımın önemli isimlerinden birisi oldu.

İkili mücadeleler de ki isteği ayakta kalması ile takımını ayakta tutan Salih Uçan bu sezon siyah beyazlı forma ile 29 karşılaşmada süre alırken bu karşılaşmalar da 3 gol 6 da asist yaparak hem hücum da hem de savunmada iki yönlü oyunda üzerine düşeni fazlası ile yapmış oldu.