Aydınspor Profesyonel Bir Şekilde Organize Olarak Katletildi

Aydınspor 2. başkanı Veysi Aydin İsabeyli Şırlanspor deplasmanında yaşadıkları tatsız olaylar ile ilgili ”4 tane futbolcumuz şu anda yedikleri taşlardan dolayı sakatlık geçirdi, en azından bir kere dahi hakemin uyarması gerekirdi.” dedi.

Aydın Süper Amatör Lig 2. Grup takımlarından Aydınspor, İsabeyli Şırlanspor deplasmanında tribünlerde yaşanan olaylar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Aydınspor 2. başkanı, Veysi Aydin olayların futbolun önüne geçtiğini belirtti.

4 Tane Futbolcu Taşlardan Dolayı Sakatlık Geçirdi

Veysi Aydın yaptığı açıklamalarda “Geçen hafta sonunda Nazilli deplasmanında oynadığımız İsabeyli Şırlanpor maçında organize bir şekilde katledildik. Bize, kalecimize, oyuncularımıza, hocamıza yedek kulübesine atılan taşların hattı hesabı yok. Maçın hakemi Şevket Can Arslan, hiçbir zaman kimseyi uyarmadı. En azından bir kere dahi uyarması gerekirdi. Bizim 4 tane futbolcumuz şu anda yedikleri taşlardan dolayı sakatlık geçirdi. Bu hafta oynarlar mı, oynamazlar mı onu da bilmiyoruz. İşin özü şudur ki; Aydınspor, pazar günü İsabeyli’de hakemler, gözlemci, seyirciler ve emniyet güçleri tarafından hep birlikte profesyonel bir şekilde organize olunarak katledilmiştir.” ifadelerine yer verdi.

Hocaları Tribünleri Galeyana Getirdi

İkinci başkan Veysi Aydın olaylar ile ilgili “Aydınspor’a olan bu düşmanlık, bu kin, bu nefret nedir bilmiyoruz. Bu olaylardan ötürü kimse kimseye bir müdahalede bulunmadı. Hocaları tribünleri sürekli galeyana getirdi. Skor 2-0 iken tribünlerden gelen taşlara, yabancı maddelere kimse müdahale etmedi. Hocaları gerideyken tribünlere taş attırıp küfür ettiriyordu. Öne geçince bu kez atmayın-etmeyin diye seyircilere ikazlarda bulundu. Maçı kazanmak için her yol mubahtır düşüncesiyle antrenörlük yapan bu gibi tipler, futbolun kirli yüzlerindendir. ” değerlendirmelerinde bulundu.

Spor Dostluktur Kardeşliktir

Aydin “Spor dostluktur, kardeşliktir diyoruz. Böyle mi dostluk kardeşlik olacak? Böyle şampiyon olacaksam hiç olmayayım. Ayrıca orada çıkmış birkaç tane çapulcu yöneticiyim diye ortalıkta geziniyor. Biz yöneticiyiz diyorlar. Milleti orada tahrik ediyorlar. Neyin yöneticiliğini yaptıkları bu olaylardan belli oluyor. Bunlar kabul edilemez şeyler. ” şeklinde konuştu.