Aydınspor Antrenörü Recep Özçelik: Maçın İptali İçin Her Şeyi Yaptılar

Aydınspor Antrenörü Recep Özçelik, İsabeyli Şırlanspor maçının tatil olması ile ilgili her şeyin olduğunu belirtti. Yaptığı açıklamalarda Antrenör Özçelik, hakemler öz eleştiri yapmalı diyerek eleştirilerde bulundu.

Aydın Süper Amatör Lig 2. Grup takımlarından Aydınspor, hafta sonu Ortakçıspor ile yaptığı maçtan 0-0 beraberlik ile ayrıldı. Aydınspor Antrenörü Recep Özçelik takımın durumu ile ilgili ” Bu gencecik çocuklar küçüklüklerinden beri hayal ettikleri formayı giyip şampiyonluk yaşamak istiyorlardı. Sene başından bu yana futbolcularıma Aydın’ın en çok para harcayan ve en tecrübeli takımlarına karşı oynayacağız ve elimizdeki imkanlarla en iyisini yapmak zorundayız dedim. Kamuoyunda bunun pek mümkün olmadığını dile getirdiler. Dürüst olalım, bu gerçekten de çok zor bir şeydi. Ama zoru başaracak oyuncu grubumuz vardı ve başarmak için hep bir şansımız olduğunu kendi aramanızda konuşurduk.” değerlendirmelerinde bulundu.

Play-Off Şansımızı Kaybettik

Antrenör Recep Özçelik açıklamalarında ”Kazansak bence play-off’un en avantajlı takımı olacaktık. İlk 15 dakika sonrasında kontrolün kendilerinde olduğunu belirten Özçelik, ikinci devrede 2-0’ı bulduklarını ve sonrasında net pozisyonları değerlendiremediklerini kaydetti. Skora oynamayı bilmediklerini dile getiren Özçelik ”Skor ne olursa olsun kazandığımız her toptan sonra hücuma çıkma gibi bir alışkanlığımız var. Maalesef bu maçta bunun faturası ağır oldu ve maçı kaybedip play-off şansımızı bitirdik.” sözlerine yer verdi.

Tatil Olması İçin Her Şey Yapıldı

Maçın tatil olması için her şeyin yapıldığını belirten Özçelik, ”Maçı yönetmek için değil idare etmek için maça gelen hakemler mükemmel şekilde maçı idare ettiler. Keşke maçı yönetmeye gelselerdi. Belki onlar da bizim gibi özeleştiri yapıp kendilerini geliştirirler. Maçın hakemini de çok severim çok da saygılı birisidir. İnşallah daha iyi yerlere gidecektir. Onu seviyorum, değer de veriyorum.” ieklinde konuştu.

Hata Yapmayayım Derken Daha Fazla Hata Yapıyorlar

Başkan Özçelik ”Özellikle zorluk derecesi yüksek müsabaka öncesinde medya ve sosyal medya baskısı gibi nedenlerle hakemlerin yoğun bir stres içine girdiğini, bu duruma direnç gösteremeyen hakemlerin kontrolü kaybetme korkusuyla hata yapmayayım derken fazla hata yaptıkları görülmektedir.” açıklamalarında bulundu.