Aydınlı Sporcular Attığını Vuruyor!

Aydın atıcılık

Atıcılık sporuyla ilgilenen Özer ailesi; Aydın’ın Koçarlı ilçesinde yaşıyor. Şimdiye kadar toplamda 30 kupa ve 300 madalya kazanmayı başaran Özer ailesi; atıcılık sporunu çok sevdiklerini belirtiyor. Sigortacı olarak yaşamını sürdüren Nuri Özer (46) ve onun eşi Rabia Özer (36) oğullarıyla bu spora gönül veriyor. 19 yaşındaki Mehmet ve 18 yaşındaki Selahattin Özer de kendilerini atıcılık sporunda ispatlamaya başlıyor. Aydın atıcılık sporunun iddialı bir şekilde yapıldığı bir kent olduğu için Özer ailesi de bu spora gönül veriyor.

Kazandıkları her madalya için ortalama 250 fişek harcayan aile; şimdiye kadar çok sayıda madalya ve kupaya da imzasını atıyor. Nuri Özer küçük yaşlardan bu yana atıcılık sporuna gönül verdiğini söylüyor. 21 yaş itibariyle atıcılık sporuna başladığını ifade eden Nuri özer; 26 yaşında ise lisanslı bir şekilde bu sporu yapmaya başladığını ifade ediyor.

Atıcılık Sporu Onlardan Soruluyor

Aydın atıcılık sporu denildiğinde ilk akla gelen sporcular arasında yer alan Nuri Özer; 2000 yılı itibariyle Koçarlı Avcılar Kulübüne üye olarak; lisanslı bir şekilde bu sporu yapmaya başladığını ifade ediyor. Hem eş, hem antrenör hem de baba olarak görev üstlendiğini aktaran Özer; zaman geçtikçe aile üyelerinin de bu spora gönül vermeye başladıklarını ifade ediyor.