Aydın’ın Yükselen Değeri : Futbol

Gerek profesyonel ligler gerek amatör ligler olsun her kulvardaki futbol takımları iddialı başlayan Aydın ilimizde altyapı çalışmaları da son hızda ilerliyor. Özellikle İncirliova Belediyesi’nde yaz antrenmanları döneminde futbol ve basketbola ilgi arttı.

Belediye Yönetimi De Yoğun İlgiden Memnun

Aydın İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, yaptığı açıklamalarda belediyeye ait yaz spor okulunun 7 – 14 yaş arası  100 yeni çocuğun katılımı ile başladığını belirtti. Başkan Aytekin Kaya yaz okullarının 21 Ağustos’a kadar süreceğini bildirirken hala kayıt almaya devam ettiklerini açıkladı. Ayrıca yaz spor okullarına kayıt yaptıran çocuklara İncirliova Belediyesi’nin çeşitli ikramlarda bulunduğunu söyleyen Kaya servis imkanı da sunduklarını belirterek çocuklarını spora yazdırma konusunda velileri de teşvik etti. Aytekin Kaya gençleri sporun tüm güzellikleri ile buluşturmaktan mutluluk duyduklarını da sözlerine ekledi.

Antrenmanların Devamı

Yaz tatilinin başlangıcıyla çocuk ve gençlerin spor yaparak kötü alışkanlıklardan uzaklaşmasını, fiziksel ve zihinsel gelişimlerini sürdürmelerini, yeteneklerini keşfetmelerini ve sosyalleşmelerini hedefleyen Aydın İncirliova Belediyesi her yıl düzenlediği yaz okullarını bu yıl da es geçmedi. İncirliova Belediyesi Yaz Spor Okulu açılışı İncirliova Ahmet Yaşar Kocabıyık Stadı Yan Sahası’nda düzenlendi. Yaz Spor Okulu’nun açılışına İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, antrenörler, öğretmenler, sporcu çocuklar ve velileri de katıldı. Futbol ve basketbol yaz okulları düzenleyen belediye spor okullarına 7 – 14 yaş arası 100 çocuk kayıt yaptırdı, ayrıca belediye spor okulunun öğrenci alımına devam edeceğini bildirildi. Spora verdiği önemi her fırsatta gösteren İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, tüm öğrencilerle de yakından ilgilendi, velilerin sorularını cevapladı. Ayrıca Başkan Aytekin Kaya açılışta penaltı atışı kullandı ve atışını gole çevirmeyi başardı.

İncirliolva Belediyesi’nin Aydın Süper Amatör Lig’de mücadele eden takımı da son olarak Aydın’ın önde gelen firmalarından Zoroğlu ile isim sponsorluğu konusunda anlaşmıştı. Belediye Başkanı Aytekin Kaya ve Zoroğlu Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Zor bu sezon sonu takımın Bölgesel Amatör Lig’e yükselmesine umutla baktıklarını bildirmişti. Geçen sezonu 3. bitirerek Bölgesel Amatör Ligi kıl payı kaçıran İncirliova Belediyespor, yeni sezona ekonomik açıdan da güçlü girmek için aradığı desteği bulmuş oldu ve takımın başarısının spora teşvik için önemine de değinildi. Başkan Aytekin Kaya yeni sezonda başarı hedefleyen takımın çocuk ve gençleri spora teşvik etmesini umuyor ve yaz okullarında spora başlayan gençlerin de kendilerini geliştirip belediyelerini ve şehirlerini profesyonel seviyelerde de temsil etmelerini isteğini dile getiriyor. 21 Ağustos’a kadar sürecek olan çalışmaların sadece bir yaz dönemiyle sınırlı kalmasını istemeyen Aytekin Kaya, öğretmen ve velilerin başlayan okul döneminde de çocukları spordan uzaklaştırmamaları için de tavsiyelerde bulunuyor. Gelişim dönemindeki her genç için spor okulunda yer olduğunu bildiren Başkan Kaya hiçbir zaman geç olmadığının vurgusunu da yapıyor.