Aydın’ın Sultanları Moral Arıyor

Geçtiğimiz günlerde CEV Challenge Cup Yarı Final mücadelesinde İtalyan temsilci Scandicci’ye 3-0 mağlup olarak Yarı Final aşamasında turnuvaya veda eden Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, artık misli.com Sultanlar Ligi’ndeki hedeflerine odaklanmaya başladı. Aydın temsilcisi, misli.com Sultanlar Ligi’nde Play-Off’a katılarak gelecek sezon tekrar Avrupa macerasına atılmak istiyor. Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, ligin 22’inci haftasında küme düşme hattındaki Karayolları takımına konuk olacak.

Galibiyete Hasret

Bu sezon Avrupa’da ve misli.com Sultanlar Ligi’nde başarılı bir dönem geçirmek isteyen Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, CEV Challenge Cup turnuvasına Yarı Final’de veda ederek hüsrana uğradı.

İç sahada 3-2 mağlup olduğu İtalyan temsilcisi Scandicci’ye dış sahada da 3-0 mağlup olarak Yarı Final turunda elenen Aydın’ın Sultanları, artık tamamen Türkiye’de oynayacağı maçlara odaklanmak durumunda.

Scandicci ilk maçıyla başlayan ve Eczacıbaşı Vitra, Fenerbahçe Opet ve yine Scandicci ile oynanan ikinci maçla birlikte devam eden bir mağlubiyet serisinin içinde kendini bulan Aydın temsilcisi, bu kötü gidişattan sonra daha kolay bir rakip olarak gösterilebilecek Karayolları ile karşı karşıya geliyor.

Ligin 22’inci haftasında oynanacak maçta küme düşme hattındaki rakibine karşı puan kaptırmak istemeyen Aydın’ın Sultanları, normal sezonu Play-Off potası içerisinde tamamlayarak gelecek sezon Avrupa Kupalarında mücadele etmek konusunda garantiyi sağlamak niyetindeler.

Bununla birlikte Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol takımının bu konuda şansı hiç de az değil. Şu an 9’uncu sırada yer alan Aydın temsilcisi, Play-Off potasındaki rakibi Mert Grup Sigorta’dan sadece 3 puan geride. misli.com Sultanlar Ligi’nde oynadığı maçlardan 8 kez galip ayrılan Aydın temsilcisinin 25 puanı bulunuyor.

Sezonun en zayıf ekiplerinden biri olan Karayolları ise sadece 11 puan toplayabildi ve küme düşme hattından kendini bir türlü kurtaramadı. İki takım arasında oynanacak maç 6 Mart 2022 Pazar günü saat 14’te başlayacak.

Tedavi

Aydın’ın Sultanlarının 4 maçlık zor takvimden sonra Karayolları gibi diğer 4 maçta karşı karşıya geldiği rakiplerine nispetle çok daha zayıf bir ekibin rakibi olması oldukça büyük avantaj. Zira takım bu 4 maçın 3’ünde çok iyi performanslar sergilemiş olmasına rağmen sahadan bir türlü galibiyetle ayrılamadı ve özgüven konusunda geriledi.

Öte yandan takımın Play-Offlara katılabilmesi adına tez elden galibiyetlere ihtiyacı var. Karayolları bu bağlamda ligin en zayıf ekiplerinden biri ve Aydın’ın Sultanları karşısında çok da direnebilecek güce sahip değiller.

Bu maçtan alınacak galibiyetle birlikte yaralarını en azından bir nebze daha sarma imkânı bulacak olan Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol takımı, eğer mağlup olursa daha da can sıkıcı bir durumun içine girebilir.

Tüm bunların düşünülerek 6 Mart 2022 tarihinde oynanacak maçta olabilecek en iyi odaklanmayla sahaya çıkılması gerektiğini hatırlatmakta fayda var.