Aydındaspor Voleybol, Futbol ve Basketbol Ligleri ile Göz Dolduruyor

Aydın’da spor kulüpleri arasında futbol, voleybol, basketbol, hentbol branşında farklı takımlar ön plana çıkıyor. 2022 ve 2023 sezonunda Lig takımlarına yönelik yapılan müsabakalarda Aydın büyükşehir belediyespor kadın voleybol takımı Sultanlar Ligi’nde yer alırken Nazilli belediyespor ise 2.Ligi’nde yer alabilmiştir. Efeler 09 futbol takımı ise 3. lige kadar yükselebilmiştir. Aydın’da Türkiye dağcılık federasyonu tarafından düzenlenen tırmanış Türkiye şampiyonasında dereceye giren isimler arasında Aydından sporcuları yer alıyordu.

4 farklı kategoride 37 farklı oyuncu yarışmaya katıldı. Aydın’da gerçekleşen ve ilk kez yapılan şampiyonada 2. ve 3.ler belli oldu. Küçük AB erkek grubunda Mustafa Sacit Sümer, genç büyük erkek grubunda ikram Akyüz Küçük Ağa, gençler büyük kadınlar grubunda Gülay Sarı yer aldı. Aydınspor da başarıları ile göz dolduruyor. 2-0 kazanılan maçta 2.yarıda Ufuk Özbek attığı takım ile takımını öne taşıdı. Ardından penaltı noktasında Erhan Güzel 2.golün atılmasını sağladı. Siyah-beyazlı takım atılan bu iki gol ile puanını 9.sıraya taşımış oldu.

Yetenekli Öğrencilere Umut Doğdu!

Aydın’da düzenlenen etkinliklerden bir diğeri dün gerçekleştirilen Türkiye sportif yetenek taraması ve spor yönlendirme altyapısı ile gerçekleşen yeni projeydi. İl genelinde sportif aktivitelere yönelik çalışmalar devam ederken 884 farklı öğrenci spor dallarına yönelik yeteneklerini ortaya koydu. İl müdürlüğü koordinasyonu tarafından gerçekleştirilen beden eğitimi öğretmenlerinin de katıldığı programda ilkokulu sınıf düzeyindeki öğrencilere özel bir ölçüm yapıldı. Tarama sonucunda yetenekli bulunan tüm öğrencilerin sportif aktivitelere yönlendirilebilmesi için yeni bir alan oluşturuldu. Aydın‘da hem çocuklar hem de gençler kültürel anlamda ve sportif aktiviteleri sevdirmek konusunda daha çok çaba göstermeye devam ediyor. Önemli olanın gizli yeteneği bulunan çocukların keşfedilmesi ve bu yönde desteklenmesi olduğu üzerinde defaatle duruluyor.

Aydında Yeni Bir Yıldız Doğuyor!

Aydınspor 1923 yılında kurulmuş 2. Lig, 3. Lig ve bölgesel amatör ligde mücadele vermiş olan bir futbol kulübüdür. 10.988 kişilik dev karşılama alanı bulunan Adnan Menderes Stadyumu’nda gerçekleştirilen tüm etkinlikler Aydınspor ve Efeler spordur. Hem Aydın spor hem de Efeler futbol kulübü başarıları ile ön plana çıkarken son haftalarda performans düşüklüğü de yaşanabiliyor. Genel olarak Aydınspor ortaya koyduğu performansta kaliteli oyunculuğu ile de ön plana çıkıyor.

Geçtiğimiz hafta Aydınspor ve Kuyucakspor arasında yapılan müsabakada 2-0 galibiyet elde edildi. Galibiyet yarışında Ufuk Özbek ile Erhan Güzel’in attığı goller güne damga vurdu. Özbek Türk asıllı Alman futbolcu orta saha oyuncusudur. Futbolcunun istatistikleri orta saha pozisyonunda ortaya koyduğu başarılar da ligde ilgi çekmektedir. Bir diğer golün sahibi olan Erhan Güzel 29 yaşında olmasına rağmen ortaya koyduğu performansla sevilen oyuncular arasında kabul ediliyor. Geçtiğimiz yıl takıma transfer olan Erhan Güzel sol kanatta Aydınspor’da başarısı ile göz dolduruyor. Başarılı oyuncu 3. lig grup 2’de 13 farklı müsabakaya Türkiye kupası’nda ise 1 müsabakaya katılmıştır.