Aydın’da Gençler Kupayı Kaldırdı

Aydın U16 Futbol Turnuvası 3. Grupta şampiyon belli oldu. Yıldızspor, Aydın Esnafgücü U16’yı 8-1 mağlup ederek kupaya uzandı.

Aydın’da düzenlenen U16 futbol turnuvası heyecanla devam ederken 3. Grupta şampiyon belli oldu. Lig henüz tamamlanmadan şampiyon olmayı garantileyen Yıldızspor U16, son hafta maçında Aydın Esnafgücü 16 ile karşı karşıya geldi.

Adnan Menderes Stadyumu 1 No’lu yan sahada oynanan karşılaşma zevkli anlara sahne olurken, Mavi-Beyazlı Yıldızspor U16, maçtan 8-1’lik skorla galip ayrılmasını bildi. Yıldızspor U16 takımının golleri Taylan (3), Mustafa (2), Bulut (2) ve İsmail’den gelirken, karşılaşma sonunda 27 puana ulaşan ekip şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından düzenlenen törenle kupasına kavuşan genç oyuncuların yaşadıkları mutluluk yüzlerine yansıdı.

Kupayı ASKF Genel Sekreteri Verdi

Aydın genelinde düzenlenen turnuvanın 3. Grubunda yer alan Yıldızspor U16, ligi 27 puanla zirvede tamamlamayı başarırken, oyuncuların alınan neticeden çok mutlu oldukları gözlendi. AKSF’nin organize ettiği turnuvada genç oyunculara madalyaları verilirken kupa töreni de gerçekleştirildi.

Törene Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri Ercan Gündoğdu, Yıldızspor Başkanı Kaya Özcan, çok sayıda yönetim kurulu üyesi ve Aydın Futbol İl Temsilcisi Hakan Açıkgöz katıldı. Bunun yanı sıra aileler de çocukların başarısını görmek için törene iştirak ettiler.

U16 turnuvasının 3.grubunda şampiyonluğa ulaşan Yıldızspor U16 takımına kupası ASKF Genel Sekreteri Ercan Gündoğdu tarafından verilirken oyuncuların saha içerisinde kupayla tur attıkları ve sevinçlerini aileleriyle paylaştıkları gözlendi.

Kupa töreninin ardından açıklamalarda bulunan Gündoğdu, turnuvanın gençler açısından çok önemli olduğunun altını çizerken Aydın’ın futbolcu cenneti olabileceğini ve bu konuda çalışmalar yaptıklarını belirtti. Ayrıca Aydoğdu, kupa töreni esnasında Yıldızspor U16 takımını tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Aydın’da Organizasyonlar Devam Ediyor

Alınan bilgilere göre Aydın’da U16 ve alt yaş kategorilerinde turnuvalar devam ediyor. Şampiyonluk için yarışan minik yeteneklerin ilerleyen dönemde Türk futboluna destek vermeleri ve katkı sunmaları adına çalışmaların süreceği gelen haberler arasında.