Aydın’da Bilardo Üç Bant Seçmeleri Yapıldı

Aydın’da üç bant bilardo seçmeleri yapıldı. Dereceye girmeyi başaran bilardocular, 15 – 29 Şubat 2020 tarihinde Antalya’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı elde ettiler.

Aydın’da 3 bant bilardo seçmeleri gerçekleşti. İl genelinde 53 sporcu yarışırken dereceye giren isimler Antalya’da yapılacak Türkiye Şampiyonası’nda Aydın’ı temsil etme hakkı kazandılar.

Aydın’da Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün organize ettiği 3 Bant Bilardo il seçmeleri gerçekleştirildi. Bilardo İl Temsilciliği’nin nezaretinde gerçekleşen turnuvaya Eferkare Bilardo Salonu ev sahipliği yaptı.

Toplam 53 sporcunun yarıştığı seçmelerde dereceye giren isimler Antalya’da tertip edilecek Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı elde ettiler. 3 Bant Bilardo yarışmasında Büyük Erkekler kategorisinde Haluk Kara birinci olurken ikinci Ercan Atman, üçüncüler ise Hayri Kılıç ve Emrah Yılmaz oldu.

Bu isimler doğrudan Antalya’daki şampiyonaya katılım hakkı kazandılar.

Gençler Kategorisinde Zirve Tuğra Köse’nin

Aydın genelinde düzenlenen 3 Bant Bilardo seçmelerinde gençler kategorisinde zirvede Tuğra Köse yer aldı. Ayrıca gençler kategorisinin ikincisi Orhan Doğu olurken, Aydın 3 Bant Bilardo seçmelerinde gelecek vaat eden sporcu ödülüne Hakan Görgüç layık görüldü.

Türkiye Şampiyonası’na Katılacaklar

Büyük Erkekler ve Genç Erkekler kategorilerinde derece yapan isimler, 15 – 29 Şubat 2020 tarihinde Antalya’da tertip edilecek Türkiye Şampiyonası’na katılım biletini aldılar. Aydın’ın temsil etme hakkını kazanan Haluk Kara, Ercan Atman, Hayri Kılıç, Emrah Yılmaz, Tuğra Köse ve Orhan Doğu’ya madalyaları Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Filikçioğlu tarafından verildi.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Filikçioğlu ve Spor Şube Müdürü Serdar Küçük’ün de hazır bulunduğu törende derece kazanan sporcular madalya ve kupalarını aldılar.

Bu sırada açıklamalarda bulunan Filikçioğlu, derece elde eden sporculara Antalya’da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’nda başarılar diledi ve sporcuları teker teker tebrik etti.

Hedef Zirvede Yer Almak

Büyük Erkekler ve Genç Erkekler kategorilerinde dereceye giren sporcular durumdan memnun olduklarını belirtirken Türkiye Şampiyonası’nda zirvede yer almayı hedeflediklerini aktardılar.

Turnuva 15-29 Şubat tarihinde Antalya’da yapılacak.