Aydın Süper Amatör Ligi 16 Ekim’de Başlıyor

Aydın Süper Amatör Ligi başlıyor. Hafta sonu oynanacak 7 maç ile start verecek olan Aydın Süper Amatör Ligi’ne taraftarların büyük ilgi duyacağı tahmin ediliyor. 16 Ekim Pazar günü saat 15.00’ta başlayacak olan lig takımların kıyasıya mücadelesine sahne olacak. Lig iki gruba ayrılacak olan Süper Amatör Ligi aynı gün ve saatte oynanacak. Toplamda 7 maç yapılacak. 1. Gruptan ise düşen takım olmayacak. Sezon sonunda ise gruplarını ilk iki sırada tamamlayacak toplam 4 takım, BAL’a yükselmek için Play-Off maçlarında kozlarını paylaşacak.

Aydın Süper Amatör

Taraftarlar Takımlarına Kavuşuyor

Haftasonu başlayacak Aydın Süper Amatör Ligi 7 maç ile başlayacak. Ortakçıspor ve Pamukörenspor’un ligden çekilmesi sonrası SAL 7 takıma düşmüştü. Bu sebeple 1. Grupta yalnızca iki maç oynanacak. Maçlar aynı gün oynanacak ve maçlar aynı saatte başlayacak. Geçen sezon Bölgesel Amatör Lig’in ( BAL) kıyısından dönen Aydınspor ile Kardeşköyspor, Aydın Adnan Menderes Stadı 1 Nolu Saha’da karşı karşıya gelecek. Köşk Belediye Doğanspor ile Kuyucakspor ise Köşk Stadı’nda kozlarını paylaşacak. Öte yandan Atça Belediyespor haftayı bay geçerken, Aydın Büyükşehir Belediyespor ve Kadıköyspor’un maçları ise rakiplerinin ligden çekilmesi nedeniyle iptal oldu. Takımların ligden çekilmesi nedeniyle bu grupta sezon sonunda hiçbir takım ligden düşmeyecek ve yollarına devam edecekler. 1. Grupta durum bu şekilde ikin 2. Grupta ise 10 takım mücadele edecek. 2. Grup kapsamında 5 maç oynanacak. E. S. Acarlarspor ve Germencikspor maçı Acarlar Stadı’nda oynanacak. Z. İncirliova Belediyespor, Kuşadası 1922’yi İncirliova Yaşar Kocabıyık Stadı’nda konuk edecek. Koçarlı Adnan Menderespor, Efelerspor’u ise Koçarlı Vali Şenol Engin Stadı’nda ağırlayacak. Ulukonakspor, Kızılcaköyspor’u Karpuzlu Alinda Stadı’nda, Çine Madranspor, Ö. Koçarlı Belediyespor’u Çine Yüksel Yalova Stadı’nda ağırlayacak. Sezon sonunda en az puanı toplayan takım maçların tamamlanmasının ardından lige veda edecek.

4 Takım Play Off Oynayacak

Aydın Süper Amatör Ligi başlıyor. 16 Ekim Pazar günü saat 15.00’ta başlayacak olan lig takımların kıyasıya mücadelesine sahne olacak. Takımlar Bölgesel Amatör Lig’e çıkabilmek için kurumlardan ve sponsorlardan destek aldı. Bu amaç doğrultusunda binlerce lira harcayarak hedefe ulaşabilecek bir kadro kurma iddiasında olan takımlar, yeni sezona hazırlandılar. Antrenörlerin önderliğinde yaklaşık 2 aydır yeni sezona hazırlanan, hafta sonu lig mücadelesine başlayacaklar. 16 Ekim Pazar günü saat 15.00’ta başlayacak olan lig, takımların kıyasıya mücadelesine sahne olacak. Taraftarları ile buluşacak olan takımların oynadıkları mücadeleler büyük bir heyecana sebep olacak.Lig iki gruba ayrılacak olan Süper Amatör Ligi aynı gün ve saatte oynanacak. Toplamda 7 maç yapılacak. 1. Gruptan ise düşen takım olmayacak. Sezon sonunda ise gruplarını ilk iki sırada tamamlayacak toplam 4 takım, BAL’a yükselmek için Play-Off maçlarında kozlarını paylaşacak.