Aydın Kuşadası’nda 350 Sporcu Kazanmak İçin Koşacak

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün bünyesinde gerçekleşecek Turkcell Kulüpler Kros Ligi Yarışmaları Kuşadası Adagöl Kros parkurunda 350 sporcunun katılımı ile gerçekleşecek. Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu yarışmaya katılacak tüm yarışmalara başarılar dilerken vatandaşları da katılım göstermeye davet etti.

Turkcell Kulüpler Kros Ligi yarışmaları, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün destekleri ile Kuşadası Adagöl Kros parkurunda gerçekleştirilecek. Türkiye Atletizm Federasyonu 2020 yılındaki takviminde yer alan Turkcell Kulüpler Kros Ligi yarışmaları U20 ve büyükler olmak üzere iki farklı kategoriye sahip. Turkcell Kulüpler Kros Ligi yarışmalarında dereceye alan sporcular 29 Şubat 2020 Cumartesi günü Balıkesir, Ayvalık ilçesinde düzenlenecek final yarışmasına katılmaya hak kazanacak.

Yarışmada 350 Sporcu

Kuşadası Adagöl Kros Parkurunda düzenlenecek olan Turkcell Kulüpler Kros Ligi yarışmalarına Türkiye’nin farklı illerinden 350 sporcu katılım gösterecek.

Kros yarışmaları U20 kadınlar kategorisinde kıyasıya yarışacak olan sporcular 4 km koşacak. U20 erkekler 6 km koşarken büyük kadınlar 6 km ve büyük erkekler ise 10 km mesafeyi koşacaklar. Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından madalyalar farklı kategorilerde dereceye giren sporculara takdim edilecek.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdüründen Çağrı

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu Aydın, Kuşadası’nda düzenlenecek olan 8 Şubat 2020 Cumartesi günü saat 10.00’da başlayacak Turkcell Kulüpler Kros Ligi koşu yarışmalarına tüm vatandaşlarımızı davet ettiğini söyledi.

Tüm Sporculara Başarılar

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu Kuşadası Adagöl Kros parkurunda yapılacak olan Turkcell Kulüpler Kros Ligi yarışmalarında mücadele edecek olan tüm sporculara başarılar diledi.