Aydın Futbol 1. Amatör Küme’de Play-Off Başlıyor

Profesyonel futbol kadar amatör futbol da seyircilere zevk vermeye devam ediyor. Özellikle kış aylarıyla beraber amatör kümede play-off heyecanı başladı. Aydın Futbol 1. Amatör Küme’de play-off karşılaşmaları sonucunda üst lige yükselecek takımlar belli olacak.

Aydın’da 1. Amatör Küme’de play-off maçları başlıyor. Hafta sonu oynanacak karşılaşmalar neticesinde TFF Süper Amatör Lig’e yükselecek takımlar da belli olacak. Bu güne kadar topladıkları puanlarla play-off oynamaya hak kazanan kulüpler, rakipleriyle kıyasıya mücadele edecek.

İşte Play – Off Oynayacak Takımlar

Aydın ili Amatör Küme futbol maçlarında play-off heyecanını yaşayacak. Hafta sonu oynanacak karşılaşmalar neticesinde üst lige yükselme biletini alacak takımlar belli olacak.

Atça Belediyespor, Sultanhisarspor, Ersa Sigorta Acarlarspor ve bu üç takımla beraber Ulukonakspor, bir üst ligde mücadele etmek adına play-off müsabakalarına katılacak.

Play-off maçlarının tamamlanmasıyla beraber ilk üç sırada yer alan takımlar Süper Amatör Lig’in yolunu tutacak.

İlk Maçlar Efeler’de Oynanacak

Aydın, Amatör Futbol 1. Ligi maçlarına sahne oluyor. Atça Belediyespor ile Ersa Sigorta Acarlarspor, Sultanhisarspor ile Ulukonakspor, Süper Amatör Lig’e çıkabilmek için kozlarını paylaşacak.

2 Şubat 2020 Pazar günü oynanacak karşılaşmalar yan sahalarda aynı anda oynanacak. Karşılaşmalara ilginin yoğun olması ve taraftarların tribünden maçları takip etmesi bekleniyor.

Her iki karşılaşma da 2 Şubat’ta saat 16.00 itibariyle başlayacak. Maçın hakem atamalarının bugün yapıldığı ancak hakem bilgisinin henüz kulüplere ulaşmadığı gelen haberler arasında.

Aydın’da Amatör Futbola İlgi Büyük

Aydın, amatör futbola gösterdiği ilgiyle dikkat çekiyor. Özellikle taraftarların amatör küme maçlarında stadyumları doldurduğu görülmekte. Şehrin bu ilgiden son derece memnun olduğu bilinirken futbolcuların da karşılaşmalara daha rahat motive oldukları ifade ediliyor.

1. Amatör Küme’de play-off oynama hakkını elde eden kulüplerin maçları sonucunda Süper Amatör Lig’e yükselecek takımlar belirlenmiş olacak. Hemen ardından Süper Amatör Lig temsicileri, BAL için kıyasıya mücadele edecekleri.

Atça Belediyespor, Ersa Sigorta Acarlarspor, Sultanhisarspor ve Ulukonakspor’un karşılaşacağı play-off maçlarını takip etmek isteyenler stadyumlara ücretsiz olarak giriş yapacaklar.