Aydın Evinde Gülen Taraf Oldu

Misli.com Sultanlar Liginde ligin son dan ikinci haftasında Play-Off oynamayı garantileyen Aydın Büyükşehir Belediye Spor, 29.haftada puan sıralamasının altlarında yer alan ve haftalardır bir türlü alt sıralardan kurtulmayı başaramayan Sarıyer Belediyespor’u evinde ağırladı.

Aydın Mimar Sinan Spor Salonunda gerçekleşen maç Covid-19(yeni tip koronavirüs) tedbirleri kapsamında seyircisiz oynandı. Çok heyecanlı ve kıran kırana geçen ilk setin ardından 25-23’lük skorla durumu 1-0’a getiren taraf Aydın Büyükşehir Belediyespor oldu.

Karşılaşmanın ikinci setinde ilk seti aratmayacak mücadelede yine 25-23’lük set skoruyla Aydın Büyükşehir Belediyespor durumu 2-0’a getirdi ve üçüncü sete girerken mental açıdan rahatladı. 2-0 geride olmanın hırsıyla üçüncü sette rakibinden 5 sayılık bir fark ile set sayısını almayı başaran Sarıyer Belediyespor, durumu 2-1’e getirdi.

Maçın dördüncü ve son setinde etkili bireysel performanslarla 25-18’lik skoru yakalayan Aydın Büyükşehir Belediyespor hem son setin hem de maçın kazananı oldu. Maçın ardından Aydın Büyükşehir Belediyespor puanını 50’ye çıkarırken Sarıyer Belediyespor 31 puanda kaldı.

Anthi Göz Dolduruyor

Maç boyunca Janset, Grothues ve Anthinin performansları izleyenleri voleybola doyururken, öte yandan Anthi maçın sonunda mücadelenin en skorer oyuncusu unvanına da ulaştı. 4 galibiyet üst üste alarak ligdeki toplamda 18. galibiyetini alan Aydın BŞB puanını 50’ye çıkardı. Ligde 7.sırada yer alan Aydın BŞB’si deplasmanından puan kaybıyla dönen Sarıyer Belediyespor ise 31 puanda kaldı ve puan tablosunda 12.sıradakini korudu.

Sarıyer Belediyespor’un düşme hattının bir sıra üstünde yer alması tüm ekipte tedirginliğe yol açsa da sporcular ve yöneticiler tarafından verilen demeçlerde bu kötü gidişatın çok yakında sona ereceği yönünde ifadeler yer aldı.

Maçın Detayları

Salon: Aydın Mimar Sinan Salonu

Hakemler: Pınar Elma, Turgut Uzunçakmak

Aydın Büyükşehir Belediyespor: Eylül, Grothues, Anthi, Pelin, Janset, Emine, Stella, Hande, Meryem, Duygu, Ezgi, Pınar, Aslıhan, Cansu, Berra

Antrenör: Alper Hamurcu

Sarıyer BLD: Şeyma, Çağla, Bashnakova, Rigdon, Abdulazimova, İrem, Selmin, İkbal, Dilara, Strumilo, Sinem, Gizem

Antrenör: Gökhan Çoksen

Setler: 1. Set: (25-23), 2. Set:  (25-23), 3. Set:  (20-25), (25-18)

Süre: 29,32,31, 28 (120 dk.)