AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR ÜST TURA YÜKSELDİ

Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi’nin normal sezonunu 5. ve 8. olarak tamamlayan takımların karşılaştığı play – off mücadelesinde Galatasaray HDI Sigorta, Aydın Büyükşehir Belediyespor’u ağırladı. Aydın temsilcisi Galatasaray’ı evinde 3 – 0 mağlup etti.

Galatasaray HDI Sigorta, Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi’nin 5 – 8’incilik serisinin ikinci mücadelesinde TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda Aydın Büyükşehir Belediyespor’u konuk etti. İlk karşılaşmayı 3 – 1 kazanarak seride 1 – 0 öne geçen Aydın Büyükşehir Belediyespor, Galatasaray HDI Sigorta’yı 3 – 0 mağlup ederek bir üst tura yükseldi.

Seride iki galibiyet elde eden Aydın temsilcisi, Nilüfer Belediyespor ile 5’incilik – 6’ncılık müsabakasına çıkarken, sarı – kırmızılı ekip ise Sistem9 Yeşilyurt ekibi ile 7’incilik – 8’incilik karşılaşmasında mücadele edecek.

Aydın Büyükşehir Belediyespor Avrupa’ya Hak Kazandı

Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi Play – Off mücadelesinde Galatasaray HDI Sigorta ile eşleşen Aydın Büyükşehir Belediyespor, seride skoru 2 – 0’a getirerek bir üst tura yükseldi. Aydın Temsilcisi bu sonuçla Avrupa Ligi mücadelelerine katılmaya hak kazandı.

Bir sonraki turda 5’incilik ve 6’ncılık mücadelesi için Nilüfer Belediye Spor Kulübü ile karşılaşacak olan Aydın Büyükşehir Belediyespor, bu serinin sonucuna göre CEV Volleyball Challenge Cup veya Balkan Kupası’na katılma şansı yakalayacak.

Galatasaray HDI Sigorta – Aydın Büyükşehir Belediyespor Karşılaşmasının Detayları: 0 – 3

Salon: TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu

Hakem Kadrosu: Nurper Özbar, Caner Çıldır

Galatasaray HDI Sigorta Başantrenör: Ataman Güneyligil

Galatasaray HDI Sigorta İlk 6’sı: İlkin Aydın 13 sayı, Hazan Selin Arifoğlu, Çağla Akın 2 sayı, Tatiana Kosheleva 16 sayı, Ergül Eroğlu 5 sayı, Olesia Ryhkliuk 12 sayı

Yedekler: Nilay Karaağaç 2 sayı, Gizem Güreşen, Derya Çayırgan, Sezen Keşkekoğlu, Güldeniz Önal, Beren Yeşilırmak

Aydın Büyükşehir Belediyespor Başantrenör: Alper Hamurcu

Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadrosu: Hande Korkut, Aslıhan Kılıç, Anthi Vasilantonaki, Janset Cemre Erkul, Meryem Boz, Maret Balkestein – Grothues

Yedekler: Pınar Atasever, Ezgi Bektaş, Pelin Özkılıçcı

1. Set: 13 – 25

2. Set: 15 – 25

3. Set: 15 – 25

Maç Süresi: 87 Dakika (1. Set: 25 dk., 2. Set: 31 dk., 3. Set: 31 dk.)