Arslanlıspor’dan Üst Üste Transferler Geldi

Esnafgücü Arslanlıspor yeni sezon için hazırlıklara başladı. Geçtiğimiz yıl 1. Amatör kümede gösterdiği başarılı mücadeleyle şampiyonluğu sonuna kadar kovalayan ancak sezonun son bölümünde Süper Amatör Lig’in kapısından kapısından kıl payı dönen Esnafgücü Arslanlıspor yeni sezon için hazırlıklara başladı. Bu sezon işini şansa bırakmak istemeyen Esnafgücü Arslanlıspor yönetimi, yeni sezon üst üste bomba transferlerle hem takımını güçlendirdi hem de dikkatleri üzerine çekti.

2021-2022 sezonunda 1. Amatör kümede sezonun genelinde verdiği mücadele ile şampiyonluğu son ana kadar kovalamasına karşın grubun final karşılaşmasında Bozdoğan Madran Belediyespor’a yenilerek Süper Amatör’e yükselme şansını tepen Esnafgücü Arslanlıspor, yeni sezon öncesi transferlerle şampiyonluğun kıyısından dönen takımını güçlendirmeye başladı. Bu sezona geçtiğimiz yıl son maçta kaybedilen şampiyonluğu ne olursa olsun elde etmek için yola çıkan Esnafgücü Arslanlıspor, yeni sezonun başlamasına az bir zaman kala yaptığı transferler ile hem kadrosunu güçlendirdi hem de ligde şampiyonluk yarışı vermesi beklenen diğer rakiplerine büyük bir göz dağı verdi.

Transfer Bombaları Ardı Ardına Patladı

Yeşil beyazlılar öncelikle iç transfere yöneldi ve şampiyonluğun kıyısından dönen takımı korumak adına önemli hamleler attı. Takımın güvenilir isimlerinden Mehmet Aslan, Ayhan Altunkılınç, Hüseyin Kocaman, Avni Burak Yumurtaş, Ahmet Elibol ve Alp Çamurlu ile yeniden sözleşme imzalanarak geçen sezon Süper Amatör Lig yolunda önemli bir adım atan takım korunmayı başardı.
Ardından dış transfere yönelerek takımını daha da güçlendirmek isteyen Esnafgücü Arslanlıspor yönetimi, arka arkaya yaptığı transfer hamleleriyle adından söz ettirmeyi başardı.

Arslanlıspor; Silivri U19’da dikkat çeken genç kaleci Sedat Yıldız, Köşk Doğanspor’dan Kaan Doğan, Bozdoğanspor’dan Kamil Can Şencan, İzmir Asarlık Gençlik ve Spor’dan Orhan Yıldırım, Kuyucakspor’dan kaleci Ömer Çakmakçı, Mustafa Küçükdemirkesen, Harun Çelik, Melih Karaca, Burhan Salık, İsmail Atış, Pamukörenspor‘dan Serkan Zeybek ve İsabeyli Şırlanspor’dan Mustafa Toksöz ile anlaşma sağladı.

Esnafgücü Arslanlıspor Yönetimi Transfer İşini Henüz Bitirmedi

 Geçen sezon son haftada alınan Bozdoğan Madran Belediyespor yenilgisiyle Süper Amatör Lig hayallerine veda etmek zorunda kalan ve bu sezon yine 1. Amatör Lig’de mücadele edecek Esnafgücü Arslanlıspor’da hedef geçen sezon yarım bırakılan işi tamamlamak. Bu doğrultuda iddialı bir takım kurarak hem ligdeki herkesin korkacağı hem de şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyecek bir ekip kurulması için çalışmalar devam ediyor.

En iyi takımı yaratana kadar gecesini gündüzüne katarak çalışacaklarını aktaran Esnafgücü Arslanlıspor yönetim kurulu, transfer çalışmalarının henüz bitmediğini belirtti. Takımın daha da iyi hale gelmesi için transfer yapılmaya devam edileceği belirtilirken eksik bölgelerin tespit edildiği ve şampiyonluk yolunda takıma katkı verebilecek isimlerle görüşme halinde olduğu da açıklandı. Esnafgücü Arslanlıspor yönetimi önümüzdeki günlerde birkaç transferi daha bitirerek sezona en güçlü şekilde girmeyi hedefliyor.