Ankaraspor’dan Kasımpaşa’ya İki Yolcu

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig’de istediklerini elde edemeyen ekiplerden biri olan Ankaraspor, gelecek sezona yönelik hazırlıklarında ne yazık ki kan kaybediyor. Başkent temsilcisi kendi kadrosunu güçlendirmek için çıktığı yolda geçmişteki cazibesini kaybetmiş olmanın bedelini ödüyor. Mavi Beyazlı ekip kadrosunda bulundurduğu iki değerli oyuncusunu Kasımpaşa’ya gönderdi. 

Paket Halinde

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta istediklerini elde edemeyen ekiplerden biri olan Ankaraspor adına işler hâlâ hiç yolunda gitmiyor.

Mavi Beyazlı ekip geride kalan sezonda iki farklı teknik direktörle çalışmış olmasına rağmen bir türlü başarıya ulaşamamış ve bu durum taraftarlarını da oldukça üzmüştü. Bununla birlikte gelecek sezona yönelik olarak hazırlıklarına başlayan Ankara temsilcisi, kadrosuna oyuncular katmak yerine kadrosundaki oyuncularla vedalaşmaya devam ediyor. 

Kadrosunun en değerli oyuncularını genel olarak aynı ligde yer alan diğer ekiplere kaptıran Başkent temsilcisi, iki oyuncusuyla daha vedalaşmak zorunda kaldı ancak bu sefer gidenler Süper Lig yolcusu oldu. 

Takımın altyapısından yetişen ve Bodrumspor’da kiralık olarak forma giydiği dönem haricinde hep burada forma giyen Erdem Çetinkaya ve yine altyapıdan yetişen Oğuzhan Efe Yılmaz, gelecek sezondan itibaren Kasımpaşa’da forma giyecekler. 

Kadrosunun iki değerli genç parçasını başka bir kulübe göndermek zorunda kalan Ankaraspor adına bu durumun nasıl bir etki göstereceğini de zamanla öğreneceğiz. Bununla birlikte bu transferler oyuncular adına ne kadar değerliyse Kasımpaşa adına da o kadar değerli yatırımlar olarak algılanmalı.

Oyuncuların Kariyerleri

O dönemki adıyla Osmanlıspor olan kulübün altyapısından yetişen Erdem Çetinkaya, kulübün değer verilen isimlerinden biriydi. 21 yaşındaki golcü oyuncu geçen sezon 31 maçta forma giymiş ve bu müsabakalarda 12 gole imza atmıştı. Kariyeri boyunca 95 resmi müsabakaya çıkan Çetinkaya, bu müsabakalarda toplamda 19 gole imza attı. 

21 yaşındaki golcünün geçen sezon gösterdiği performansın Kasımpaşa’ya gitmesinde etkili olduğu kesin. Kariyerinin en golcü dönemini geride bırakan başarılı golcü artık Süper Lig takımlarının kalecilerini avlamak adına ter dökecek. 

Oğuzhan Efe Yılmaz içinse Erdem Çetinkaya’ya göre daha uzun vadeli bir transfer demek sanırız yanlış olmaz. Beraber forma giydiği takım arkadaşından 2 yaş daha küçük olan oyuncu bu bağlamda kariyer sezonu yaşamadı ancak geride kalan sezonda sergilediği performansın gayet yeterli olduğu da bir gerçekti.

Geride kalan sezonda 23 TFF 2.Lig Kırmızı Grup müsabakasına çıkan Yılmaz, bu maçlarda gol veya gol pası katkısı sunamadı. Tüm bunlarla birlikte oyuncunun bir savunmacı orta saha olduğunu da bu noktada not düşmek gerekir.

Öte yandan bu kayıpların Ankaraspor adına gerçekten ciddi bir etkisi olacak. Takım her geçen gün kan kaybetmeye devam ediyor ve bu oyuncuların yerini alabilecek başka oyuncuların olup olmadığını kimse ne yazık ki bilmiyor.