Adnan Menderes Stadı Açılışını Yaptı

Yeni yıl ile birlikte yavaş yavaş normal hayata dönülmeye başlanılmaya çalışılan bu günlerde bir güzel haber de Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden verildi. Adnan Menderes Stadı artık kullanıma tekrar açık. Uzun bir süredir kapalı olan stat da artık altyapı oyuncuları istedikleri gibi çalışabilecekler.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu’nun ilçe müdürleri ve şube müdürleri ile yaptığı toplantının ardından Aydın Adnan Menderes Stadı kullanıma açıldığını duyurdu.

Hem Kulüpler Hem Vatandaş

12 Ocak Salı günü itibari ile Adnan Menderes Stadı’ndaki 1 ve 2 Nolu Yan Sahalar, altyapı oyuncularının çalışabilmesi için kulüplere açılmış oldu. Yeni tip korona virüs (covid-19) pandemi süreci nedeni ile maçlar seyircisiz oynanıyor. Bu nedenle stadyumların tribünleri bu dönemde bir süre daha boş kalacak gibi duruyor. 2021 yılı ile birlikte pandemi sürecinde de ilerleme kat edilebileceğini ve maçların yavaş yavaş tekrardan seyircili oynanacağı umut ediliyor.

Oyuncuların ve kulüplerin dışında Adanan Menderes Stadı vatandaşlar içinde açılacak. Stat da bulunan koşu pistini pandemi koşullarında tedbirlere uyularak kullanılabileceği açıklandı. Vatandaşların pandemi sürecinde Adnan Menderes Stadı’nda kalabalık oluşturmaması ve tedbirlere uyabilmeleri için Adanan Menderes Stadı belirli saat aralıklarında açılacak.

Adanan Menderes Stadı Saatleri

Sabah 10.00 ile 13.00 arasında 65 yaş ve üzeri,

Öğlen 13.00 ile 16.00 arasında 20 yaş altı,

Akşam 16.00 ile 19.00 arası ise halk yürüyüşü yapılabilecek.

1 ve 2 Nolu Yan Sahalar kulüplerin altyapıları için kullanıma açılacak.

Altyapı çalışmaları ise saat 13.00 ile 16.00 arasında yapılacak.

Kar amacı güden Futbol Akademileri ise alınan karar doğrultusunda yan sahalarda çalışma yapamayacak.

Stadyumun girişinde bulunan eski tabelada yenilendi. Bir dönem Türkiye’nin en iyi stadyumlarından biri olan Aydın Adnan Menderes Stadı yeni hali ile Türkiye’nin sayılı stadyumlarından biri olmaya devam edecek. 

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yenilenen tabela eski görünümünden kurtularak daha modern bir tasarıma sahip oldu. Geçmiş görünümünden kurtulan tabela kurum ekipleri tarafından yenilenmiş oldu. Diğer bir yandan önümüzdeki süreçte farklı yenilemeler yapılabilecek olan Adnan Menderes Stadı’nda tribün, çevre ve bakım onarım çalışmaları yapılacak.