Abdülkerim Bardakçı’nın Milli Takım Kadrosundan Çıkarılmasının Yankıları Sürüyor

Milli takımımızı 2021 yılının Eylül ayından bu yana çalıştıran Alman teknik adam Stefan Kuntz geçtiğimiz hafta Euro 2024 eleme maçları için aday kadroyu açıkladı. Türkiye; Ermenistan ve Hırvatistan ile karşı karşıya gelecekti. Kuntz aday kadroya 27 futbolcuyu çağırdı. O isimlerden birisi de Abdülkerim Bardakçı olmuştu.Tecrübeli Oyuncu Rahatsızlığından Dolayı Aday Kadrodan Çıkarıldı

Galatasaray Süper Lig’in 26. haftasında 17 Mart 2023 Cuma günü deplasmanda Konyaspor ile karşı karşıya geldi. Aynı gün milli takım aday kadrosu da açıklanmıştı. Konya doğumlu olan Abdülkerim Bardakçı maçın ardından takımla beraber İstanbul’a dönmedi. Konya’da yaşayan ailesini ziyaret etme kararı aldı. Ancak, Abdülkerim Bardakçı gece saatlerinde çok ciddi bir baş ağrısı ve mide bulantısı ile karşı karşıya kaldı. Çareyi Konya’daki özel bir hastaneye gitmekte buldu.

1994 doğumlu stoper geceyi hastanede geçireceğini kulüp yetkililerine de haber verdi. Abdülkerim’e serum tedavisi uygulandı. Deneyimli oyuncu ertesi gün kendisini iyi hissettiği için İstanbul’a döndü. Abdülkerim Bardakçı 19 Mart 2023 Pazar günü milli takım kampına katıldı. Ancak, bir kez daha baş ağrısı sorunu ile karşı karşıya geldi. Milli takım doktorlarına tedavi oldu. Fakat, söz konusu ağrıların bir türlü geçmemesi üzerine çareyi hastaneye yatmakta buldu.

Abdülkerim Bardakçı; 20 Mart 2023 Pazartesi ve 21 Mart 2023 Salı günlerini hastanede geçirdi. Bu yüzden, milli takımın bu iki günde yaptığı dört antrenmana katılamadı. Teknik direktör Stefan Kuntz Abdülkerim Bardakçı’nın durumunu yakından takip ediyordu. Oyuncunun rahatsızlığının ciddi olduğunu fark eden deneyimli teknik adam çareyi Abdülkerim’i aday kadrodan çıkarmakta buldu.

28 Yaşındaki Oyuncu Galatasaray’ın Hazırlık Maçında Forma Giydi

Abdülkerim Bardakçı milli takım kampından ayrıldı. Galatasaray doktorlarına tedavi oldu. Hatta, sarı kırmızılı takım oyuncuyu geniş çaplı sağlık taraması için hastaneye gönderdi. Abdülkerim Bardakçı 22 Mart 2023 Çarşamba gecesini de hastanede geçirdi.

Deneyimli oyuncunun durumu 23 Mart 2023 Perşembe günü anlaşıldı. Söz konusu baş ağrılarının migrenden kaynaklandığı belirlendi. Taburcu edilen Abdülkerim Bardakçı bir gün boyunca istirahat etti. Ardından, Galatasaray’ın yaptığı antrenmana katıldı. 24 Mart 2023 Cuma günü gerçekleştirilen idmanın ardından sarı kırmızılı takımın Azerbaycan ekibi Karabağ ile yapacağı maçın kadrosuna dahil edilen Abdülkerim Bardakçı’nın bu maçta süre alması herkesi şaşırttı.

Takdir edersiniz ki, Türkiye’nin önünde son derece önemli bir Hırvatistan maçı bulunuyor. Milli takımımız Dünya üçüncüsü Hırvatistan ile 28 Mart 2023 Salı günü Bursa’da karşı karşıya gelecek. Abdülkerim Bardakçı da bu önemli maçta forma şansı bulabilirdi. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Galatasaray kulübü doktoru Yener İnce; Abdülkerim’in bir gün dinlendikten sonra söz konusu rahatsızlığın ortadan kalktığından bahsetti. Ayrıca, oyuncunun kendi isteğiyle değil de teknik ekibin kararıyla kadrodan çıkarıldığının da altını çizdi.